Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Osadzeni będą pracować w hrubieszowskim szpitalu

Wczoraj została podpisana nowa umowa o zatrudnieniu osadzonych z SP ZOZ w Hrubieszowie. Oznacza to, że w placówce medycznej będą mogli pracować skazani przebywający w hrubieszowskim Zakładzie Karnym.

W poniedziałek, 13 lutego mjr Mariusz Sokół, dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie, podpisał umowę o nieodpłatne zatrudnienie skazanych z Alicją Jarosińską, dyrektorem naczelnym Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

Na podstawie podpisanej umowy zgodnie z ustaleniami nieodpłatną pracę na cele społeczne osadzeni rozpoczną jeszcze w bieżącym miesiącu. Zatrudnienie uznawane jest za jedno z podstawowych narzędzi oddziaływania penitencjarnego. Praca osób pozbawionych wolności jest elementem procesu resocjalizacji, spełnia bowiem jeden z istotnych celów wykonywania kary pozbawienia wolności, jakim jest powstrzymanie się osoby skazanej od ponownego popełnienia przestępstwa. W warunkach izolacji wielu z osadzonych wyrabia nawyk podjęcia i wywiązywania się z obowiązku pracy.

Praca jest nie tylko możliwością efektywnego zagospodarowania wolnego czasu, ale także elementem przygotowującym do opuszczenia więzienia.

(fot. źródło ZK Hrubieszów)

10 komentarzy

 1. Dla Pani Dyrektor mógłbym pracować non stop szczególnie na nocnych zmianach.

 2. Z czego się tak cieszą na tym zdjęciu

  • Jak będziesz miał takie pensje jak ci ludzie na zdjęciu tez będziesz wiecznie uśmiechnięty.

 3. beatka kozidrong

  słuszna resocjalizacja – może osadzenie w końcu wyjdą na ludzi po myciu cewników i obej***nego tyłka seniorów

 4. Na pierwszy rzut oka myślałem że to miejscowa gwiazda Wcisło znowu się gdzieś wcisła na świecznik.

 5. Będą współpracować z NFZ i szybko zwalniać miejsca dla następnych.
  Stalowymi będą skazani za najcięższe przestępstwa.

 6. Kuźwa. Żeby zostać w dzisiejszych czasach salową czy ratownikiem medycznym trzeba mieć skończoną szkołę policealną i maturę, a tu byle tłumoków po podstawówce będą przyjmować do pracy by zajmowali się chorymi.

 7. Do Wcisło trochę podobna..

 8. Fajny warkocz.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo