Os. Nałkowskich: Nielegalny biznes na targowisku

Policjanci zatrzymali wczoraj 65-letniego mieszkańca Lublina, który na targowisku osiedlowym przy ulicy Samsonowicza oferował papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W czwartek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie przeprowadzili obserwację targowiska przy ulicy Samsonowicza.

-Funkcjonariusze posiadali informację, że jeden z przebywających tam mężczyzn na straganie z warzywami zajmuje się handlem papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali 65-letniego mieszkańca Lublina. W domu mężczyzny, podczas przeszukania odnaleźli duże ilości nielegalnych papierosów. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że lublinianin posiadał blisko 2 tysiące paczek kontrabandy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi ponad 25 tys. złotych – informuje st. sierż. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

65-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Całość nielegalnego towaru została zabezpieczona. Za przestępstwo akcyzowe, kodeks karno-skarbowy przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

2014-08-08 12:39:08
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. facet pewnie ma marną rentę jak każdy zarobki w tym kraju to jeszcze się go czepili jakieś gumowe ucho zazdrościlo ze znalazl sobie prace dorywcza z ktorej mozna dorobic policjanci sami jaraja fajki z targu a w tym kraju tylko pieniadze maja politycy a reszte spoleczenstwa maja daleko w d…e

 2. śmieszne ale artykuł Na Skarpie za Aldikiem cały czas stoją i handlują trzymają fajki w samochodach obok na parkingu chlają bluzgają policja otym wie doskonale ale udają że nic nie widzą no jak mają odsyp od nich albo to są ich informatorzy haha

 3. na którym targowisku czy nie przypadkiem przy Nałkowskich PAWEŁKU

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja