690 680 960

Orszaki Trzech Króli w dużych miastach i małych miejscowościach. W Bełżycach wzięło w nim udział ponad 300 osób

W wielu miejscowościach naszego regionu zorganizowano dzisiaj Orszak Trzech Króli. Brało w nich udział od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy osób, którzy przemaszerowali do swoich świątyń na mszę świętą.

W sobotę 6 stycznia zarówno w małych miejscowościach, jak też w dużych miastach, zorganizowano Orszaki Trzech Króli. W tym roku orszak przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Barwne korowody nawet w Rwandzie, Kongo, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Niemczech, Ukrainie, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech.

Na terenie archidiecezji lubelskiej oprócz Lublina były to m.in.: Bystrzejowice, Chełm, Garbów, Jabłonna, Kazimierz Dolny, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Łęczna, Mełgiew, Michów, Milejów, Opole Lubelskie, Piaski, Polichna, Poniatowa, Puławy, Świdnik, Tomaszowice, Urzędów, Wąwolnica czy Zakrzówek. W Lublinie wzięło w nim udział kilka tysięcy osób, którzy przemaszerowali z Placu Zamkowego przez ul. Świętoduską do archikatedry.

Jak co roku Trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar przybyło również do Bełżyc. Orszak Wyruszył spod Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach przy ul Bychawskiej. Następnie przeszedł ulicami Bełżyc udając się na mszę świętą do Kościoła Parafialnego pw. „Nawrócenia Św. Pawła”. Po raz pierwszy orszak przeszedł ulicami Bełżyc w 2011 roku z inicjatywy Miejskiego Domu Kultury oraz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła i prezesa Towarzystwa Regionalnego Bełżyc. Organizowanie Orszaku Trzech Króli w Bełżycach staje się już tradycją.

63

61

60

(fot. nadesłane – Krzysztof – DZIĘKUJEMY!)
2018-01-06 18:17:07

10 komentarzy

  1. brałem udział jechałem powoli moją e60 a ludzie klękali, zdejmowali czapki i podziwiali moje felgi

  2. Było sprowadzić uchodzców to byśta mieli prawdziwego murzyna a nie takiego pastowanego białasa.Tyle w temacie.

  3. Rysiek aby to był twój ostatni raz

Kursy walut

  • USD 4.4325zł 1.12%
  • GBP 5.3212zł 0.85%
  • EUR 4.7476zł 0.6%
  • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas