Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Orlen zadecydował o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach

Daniel Obajtek Prezes Zarządu PKN ORLEN poinformował w poniedziałek po południu o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach. Jest również informacja o uruchomieniu drugiej linii produkcyjnej płynu do dezynfekcji rąk.

– Wprowadzenie niższych cen paliw jest możliwe dzięki taniejącej ropie, ale też działaniom optymalizującym koszty produkcji. Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy i stabilność pozostałych czynników, planujemy dalej systematycznie obniżać ceny paliw – poinformował w poniedziałek po południu Daniel Obajtek prezes PKN ORLEN.

W komunikacie firmy czytamy, że obecnie w Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie. To efekt nie tylko niskiej ceny ropy naftowej, ale również rezultat działań optymalizujących koszty produkcji.

– Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach. Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność – dodał prezes PKN ORLEN.

Na światowy przemysł rafineryjny, który funkcjonuje obecnie w warunkach bardzo słabego makro, nałożył się efekt koronawirusa. Eksperci z OECD szacują obecnie, że globalna gospodarka spowolni o 0,5 punktu procentowego, co z przestojami chińskich rafinerii przyczyni się do zmniejszenia przyrostu globalnego popytu na ropę w bieżącym roku o 200 000 bd w stosunku do ubiegłego roku. Aktualna średnia cena baryłki ropy naftowej wynosi ok. 35 $.

(fot. PKN ORLEN)

37 komentarzy

  1. Tam nie płacą im za myślenie. Gdyby tak było to mielibyśmy bardzo silne polskie firmy przynoszące ogromne zyski do skarbu państwa przy sprzedaży po społecznie zadowalających cenach. Przykład ZA Puławy, patologicznie obsadzane stanowiska od kluczowych do najniższego szczebla, ogromny przerost liczby zatrudnionych w stosunku do realnych potrzeb, brak odpowiedzialności i kompetencji. Zobaczcie jaka jest ich skala zatrudnienia, produkcji i sprzedaży a uzyskany finalny wynik finansowy. Wstyd i oaza marnotrawstwa potencjału ogromnego zakładu produkcyjnego. Podobnie obecnie jest w dużej większości spółek skarbu państwa. Niestety, dopóki zamiast expertow kierujący przedsiębiorstwami będą poplecznikami politycznymi dopóty sytuacja ta nie ulegnie zmianie, niezależnie od ugrupowań rządzących.

Z kraju