Opublikowano listę lekarzy, którzy podpisali klauzulę sumienia. W naszym regionie jest ich sześcioro

Członkowie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przygotowali i opublikowali listę lekarzy, którzy jak twierdzą, zamiast leczyć pacjentów, zasłaniają się klauzulą sumienia. Nie brakuje lekarzy z naszego regionu.

Blisko sto nazwisk ginekologów znajduje się na liście, jaką przygotowali i opublikowali członkowie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wśród nich są też lekarze z województwa lubelskiego. Na liście znajdziemy Wiesława Ślusarskiego z Biłgoraja, Krystynę Patejuk i Annę Tokarską z Janowa Lubelskiego, Jana Oleszczuka i Macieja Berczentewicza z Lublina oraz Krzysztofa Szubartowskiego z Poniatowej. Jak wyjaśniają autorzy listy, ma ona być sprzeciwem wobec wykonywania zawodu przez lekarzy, którzy ponad dobro pacjentek i pacjentów stawiają prywatne wierzenia religijne.

– Nie chodzi tylko o ministra zdrowia, który bezczelnie kłamie, że „pigułka po” jest środkiem wczesnoporonnym choć jest to środek antykoncepcyjny. Nie chodzi tylko o tych lekarzy, którzy bezczelnie kłamią, że wypisanie recepty na jakąkolwiek antykoncepcję jest „udzieleniem świadczenia leczniczego” i dlatego jest objęte tzw. klauzulą sumienia – wyjaśnia Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Członkowie Stowarzyszenia zachęcają jednocześnie, do wysyłania pism do Rzecznika Praw Pacjenta i do zatrudniających tych lekarzy pracodawców. Do tego do odwiedzania profili FB placówek zatrudniających lekarzy bez sumienia oraz serwisy prowadzące rankingi ocen lekarzy i pozostawiania tam swoich opinii na ten temat. Jak dodają, wszyscy mają prawo wiedzieć, kto wyznaje, zamiast leczyć.

– Chodzi o wszystkich lekarzy, którzy bezczelnie i jawnie mają w pogardzie prawa pacjentek i pacjentów oraz swoje obowiązki, bo ważniejsze dla nich jest prywatne widzimisię, nazywane szumnie i kłamliwie „katolickim sumieniem”. Tych, którzy podpisali „klauzulę sumienia”, bo zamiast przysięgi Hipokratesa wyznają zasadę wyższości religii nad życiem, zdrowiem, dobrem i prawami pacjentki lub pacjenta – dodaje Marta Lempart.

Pełna lista lekarzy – kliknij w grafikę poniżej.
44

(fot. tytułowe pixabay.com)
2017-04-20 23:38:59

Zobacz również

144 komentarze

 1. wszystko ma swoją cenę....

  Ale już w prywatnych gabinetach głos sumienia szepcze co innego i jest inne prawo i przepisy. sumienie można kupić.

  • czyli tylko 6 lekarzy ma sumienie, a dla reszty liczy sie tylko kasa

   • Sumienie jest na NFZ.

   • Nie myl sumienia ze ślepym fanatyzmem.

    • W przeciwieństwie do ograniczonych fanatycznie lewaków, katolik ma sumienie, które odróżnia człowieka od bydlęcia. Komunistyczna ideologia wyparła sumienie będące częścią wiary, zastępując odgórnymi ideologicznymi dyrektywami. Na szczęście jesteście na wymarciu dlatego tak głośno ujadacie. Ani jakości ani ilości więc tylko bezsensowny, krzykliwy bełkot wam pozostał.

     • Zocha – gdzie masz to sumienie kupione w kościele, żeby tak jadem pluć? Na szczęście to nie ty decydujesz kto jest na wymarciu dlatego tylko mściwe komentarze w niemocy piszesz.

     • To wy chcecie się skrobać, więc siłą rzeczy, naturalnie znikniecie. Komu zależy, by Polska przestała istnieć? Wiesz, że w Paryżu na świat przychodzi więcej muzułmańskich dzieci niż białych? Francuzki mogą skrobać się do woli, wiara będąca fundamentem europy już dawno tam zanikła. Efekty widać. Nikt wam dzieci nie odda na wychowanie. Myślisz jak komuchy, że sumienie się kupuje? Mamona przysłoniła ci rozum. Może kiedyś zrozumiesz, że sumienia nie kupisz Nawet w twoim przypadku, Bóg ma jakiś plan skoro trzyma cię na tym łez padole.

    • Zocha dzieci to nie jest karta przetargowa, tych jest tyle to nas ma być więcej , co Ty w ogóle piszesz. Każdy chce aby jego dziecko było dzieckiem ,a nie statystyką. Jak można tak myśleć jak zwierze aby stado większe to silniejsze ze zwierzęcenie totalne.

     • Proszę bardzo możecie mieć co 9 miesięcy i co Afrykę zrobicie? Będziecie patrzeć jak głodują, czy może jak się zabijają z innowiercami? To jest sumienie?

     • Po pierwsze to ignorant z ciebie. Od kiedy kobieta może rodzić co 9 miesięcy? Po drugie. Kopacz też twierdziła, że na 500+ nie ma pieniędzy i program upadnie a ty jakieś wizje głodu przepowiadasz. Po trzecie. To rządy PO chciały sprowadzić hordy ciapatych i zafundować nam wojnę religijną. Już Tusk zapowiadał zieloną wyspę a ty przepowiadasz Afrykę. Jesteś krewnym Niesiołowskiego?

 2. Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:
  obowiązki te sumiennie spełniać;
  służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
  według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, RELIGIA, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;

  Chyba 6 osób Izba Lekarska może już spokojnie wykreślić.

  • Jak dla mnie chodzi o jednakowe podejście do pacjenta (katolika, muzułmanina, ateisty) a nie o wiarę lekarza …

   • Naczelny Bałwan Miasta Inspiracji k/ Świdnika

    Właśnie… ciekawy jestem czy taki „klauzulowy” konował odmówi zabiegu siostrzyczce zakonnej, która „zapomniała się” z panem proboszczem.

    • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

     Dla takich „zapominalskich” zakonnic, kościół ma swoje, mniej publiczna służbę zdrowia, wykształconych księży ginekologów, (oraz „ksiądzsamic”) którzy mają tzw. dyspensę na wykonywanie niechcianych, a trefnych przypadłości.

     Pamiętacie jak w latach 80 ub. w. na Pomorzu odkryto 5 kilometrowy tunel łączący klasztory, żeński i męski, a w jego ścianach kilkadziesiąt niemowlęcych pochówków?

  • Z jakiego powodu lewaku?

   • Jeżeli z powodu wyznawanej przez siebie religii odmówi aborcji (na przykład tak jak Prof. Chazan) prawiczku, skazując kobietę na niepotrzebne cierpienie i nierzadko narażając jej życie, to łamie Przysięgę Lekarską.
    Mógł się na katabasa a nie konowała kształcić.
    Zwłaszcza, że większość z nich to „cudownie nawróceni”, którzy już dawno sobie willę na przedmieściach, dobre auto i wakacyjny apartament w Zakopanem, czy nad morzem „wyskrobali”.

    • W jaki sposób prof. Chazan naraził życie i zdrowie pacjentki, która szumu narobiła tylko dlatego, że nie chciał zabić jej chorego dziecka? Czy jej się coś stało z tego powodu, że urodziła dzieciątko, które zmarło?

     • Jeśli jest pani kobietą i nie rozumei że donoszenie dziecka które jest na tyle chore że od razu umże jest szkodliwe dla psychiki koiety ale i dla jej organizmu to gratuluje intelektu. Jeśli to pani nie przeszkadza to proponuje samej coś takiego przeżyć i powiedzieć że to przecież nic takiego przeżywać śmierć dziecka któreje jest jeszcze w pani.

      Jeśli to pisze meżczyzna to widać że jest pan całkowicie pozbawiony empati.

     • Czy to dziecko było zdolne do samodzielnego życia, czy też skazane na kilka godzin agonii tuż po urodzeniu?
      Nie życzę tobie, ani nikomu tego, co przejść musiała tamta kobieta.

    • Chyba masz kuba jakiś kompleksik malutki że innych od prawiczków przezywasz a po tym ile czasu spędzasz na komentowaniu wszystkiego dookoła rozpoznaję że i życie masz płyciutkie.

     • Widzisz, od „lewaków”, „eserowców” i „reakcjonistów” Lenin i podległe mu służby wyzywały tych, którzy się sprzeciwiali wspaniałej partii bolszewickiej i rewolucji.
      Sto lat minęło i język wrócił w ustach prawdziwych komunistów i złodziei. Przewodzi wam prawiczek, więc przezywam was prawiczkami.

      To mniej obraźliwe, niż nazywać kogoś „lewakiem”… terminem wprost ze słownika komunistycznej swołoczy z Rosji!

    • Mógł odmówić bo takie mamy prawo i KONIEC.Natomiast powinien ponieść odpowiedzialność karną za niewskazanie miejsca, gdzie można ,bo takie jest prawo i KONIEC.Do tego był kierownikiem placówki , nie zwykłym lekarzem i powinien ten zabieg umożliwić.
     Natomiast nie wiem co ma do rzeczy willa na przedmieściu , czy to grzech ??? a jeszcze jak tak ywierdzi ktoś kto się utożsamia z prawicą ?to śmieszne.

     • Idąc tym tokiem rozumowania za kilka lat będziemy mieli klauzulę sumienia dla strażaków (katolik cerkwi, meczetu czy bóżnicy nie będzie gasił – wskaże co najwyżej jednostkę w sąsiednim powiecie [albo dalej], która taką akcję zgodzi się ze względów ideowych przeprowadzić), dla policjantów (do ateistów wysyłany będzie ateista z drugiego końca Polski), żołnierzy, strażników granicznych i tak dalej (przykładowo prawosławne dzieci będziesz woził do Hajnówki do szkoły codziennie, bo nauczyciele w Lublinie stwierdzą, że wprowadzają klauzulę sumienia i niekatolików nie będą uczyć).

      Czy nie widzisz Tomie tej paranoi?
      Lekarz to nie tylko zawód, to też służba i powołanie.

      Tak jak strażak, policjant, nauczyciel.
      Albo się na to zgadzasz, albo fora ze dwora – nie ssij publicznych pieniędzy, załóż prywatny gabinet i odetnij się od cycka NFZ.

   • Z takiego powodu, że takiemu durniowi nie zaprowadziłbym nawet psa do leczenia.

  • A zarodek maleńka istota która dopiero zaczela żyć jej nie należy sie pomoc?

   • Znamy, znamy, a poseł Marek Jurek przed laty jak jaki polski Darwin stwierdził, że już plemnik ma duszyczkę, sugerując tym, ze w przypadku wyrzucenia na śmietnik zużytej prezerwatywy dokonujemy zbrodni ludobójstwa.
    Nie wypowiedział się tylko co do galerianek i do tej pory zastanawiają się, czy po zrobieniu tzw. innych czynności seksualnych nie popełniają przypadkiem aktu kanibalizmu.

    • Jasny gwincie, a co tu się zastanawiać wniosek jest w komentarzu po niżej napisany przez Matkę Polkę- używam naturalnej antykoncepcji.

  • Kuba, ciąża to nie choroba. Sam napisałeś ‚ służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu’. Zabijanie czy jak to inni mówią – usuwanie bynajmniej ani nie jest leczeniem ani nie służy życiu (sporadycznie zdarzają się wyjątki). Klauzula, którą przytoczyłeś mówi o traktowaniu pacjentów niezależnie od ich wyznania i nie ma nic wspólnego z klauzulą sumienia. Ty za to (jak zrozumiałem z komentarza) postrzegasz ludzi przez pryzmat ich wyznania i sumienia, skreślając ludzi mających określone poglądy religijne.
   Na szczęście lekarzy trochę jest. Można spokojnie znaleźć jeszcze osoby spoza listy.

 3. Nie wiem, wy też?

 4. Maciej Barczentewicz – świetny specjalista. Brakuje takich.

 5. „…Jana Oleszczuka i Macieja Berczentewicza z Lubina….”???

  • Naczelny Bałwan Miasta Inspiracji k/ Świdnika

   Tak, tak – Lublin słynie z takich „sztukmistrzów”, pierwszego sztukmistrza mieliśmy za czasów kiedy Lublin był Lublinem, a nie Miastem Inspiracji.

 6. Powinni stracić uprawnienia. Strach pomyśleć co by było, gdyby ordynatorem chirurgii został ortodoksyjny Świadek Jehowy. Zakaz transfuzji-klauzula sumienia.

 7. Ogólnopolski Strajk Kobiet – „Precz z klauzulą sumienia”. Życie lewaków jest bez sumienia. Nie dziwi nic.

 8. Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.- szkoda , że skoro już przywołują Hipokratesa to nie cytują go w całości

  • Ten tekst jest w polskim Przyrzeczeniu Lekarskim? Odkąd to oszuście?
   Cały tekst Przyrzeczenia Lekarskiego kapuściany głąbie, to:
   Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:
   -obowiązki te sumiennie spełniać;
   -służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
   -według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
   -nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
   -strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
   -stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.
   Przyrzekam to uroczyście!

   Prawicowe oszołomy.
   Oszuści i kłamcy.
   Kłamią, przeinaczają… a jak ich złapią za rękę, to potem krzyczą, że to nie ich ręka.

   • No włąśnie, „służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu”. A w jaki sposób podawanie sztucznych hormonów żeby zaburzyć naturę kobiecą (środki antykoncepcyjne) jest służeniem zdrowiu? W jaki sposób zabijanie niewinnych dzieci jest służeniem życiu? W jaki sposób faszerowanie kobiet chemią służy zdrowiu? Niech mi ktoś odpowie! Tu chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby bezmyślnie móc się łajdaczyć, a w razie czego po pigułkę jak zawiedzie „normalna” antykoncepcja pójść i żeby nie było problemu, porządne kobiety nie szukają ginekologów bez sumienia, lekarz ma leczyć a nie służyć zaspokajaniu chuci w sposób pozwalający bez konsekwencji w postaci dziecka używać życia.

    • Pokaż mi zarodek ludzki, który przeżył chociaż dzień poza ciałem kobiety, to pogadamy o „życiu”.

    • DO M -Tylko dlaczego mężowie tych porządnych kobiet dzwonią notorycznie po agencjach towarzyskich i opowiadają jak wygląda drętwy sex z żonką. Wolą zapłacić niż z dewotą spać.

     • Będzie więcej dzieciaczków z kochankami jak to pięknie porządne katoliczki nazywają bękarty .Bo przecież wiadomo przy takiej święto…….liwej żonie każdy facet ma kochankę.

     • Pani Elżbieta ma racje .

    • Stu dwunasty niedorzecznik

     M -Tobie też, życzę wszystkich stosunków płodnych

 9. nie rozumiem całego tego zamieszania.Polskie prawo przewiduje coś takiego jak klauzula sumienia i kropka.Ich prawo.Wolny kraj idę gdzie indziej.więc jeśli ktoś nawołuje do poszanowania prawa to niech będzie konsekwentny.Chciałem jeszcze podkreślić ,że klauzula sumienia w prawie obejmuje DWIE ściśle określone sytuacje;aborcję i służbę wojskową.

  • Studętkom jezdem to wiem że....

   @ tom, @sójka & podobnie myślący – wszystkich stosunków płodnych wam życzę – od zaraz.
   A jak sie życzenia spełnią, zmienicie zdanie

 10. znający cały tekst przysiegi Hipokratesa

  Dlaczego „członkowie” strajku kobiet (idiotyzm, nie?) nie opublikują listy chodzących do kościoła w ogóle? Dlaczego nie opublikują listy swoich przodkow służących w UB, SB, PZPR i MO?
  I na koniec czy 112 został portalem politycznym opozycji zamiast pozostać portalem wypadkowym?

  • Tych z PZPR to chyba więcej w PiS ostatnio (Piotrowicz, Kryże, Jasiński, Łopiński). Kryże to w ogóle numer, bo w 1980 roku, jako posłuszny PZPR sędzia, skazał opozycjonistę o mało wtedy znanym imieniu i nazwisku – Bronisława Komorowskiego. A jest do tego synem sędziego, który ma krew dziesiątek (jak nie setek) żołnierzy Armii Krajowej i działaczy podziemia niepodległościowego (popularne było wtedy powiedzenie „sądzi Kryże, będą krzyże”.

   Tylko o tym to w TVPiS cicho 🙂

   • Za to GW i TVN trąbią ciągle ku twojemu szczęściu. Już dawno skreślony to ty jesteś. Wiedzą medyczną do pięt takiemu lekarzowi nie dorastasz, a można mu podskoczyć jakieś 10 cm. Pozostał ci tylko ten portal gdzie udzielasz się namiętnie i możesz wylać potok lewackich pomyj z tej frustracji i wściekłości na ” dobrą zmianę”

    • Lepiej lewak, niż kolega komunistów z PZPR.
     Ach – zapomniałem – jestem liberałem a nie lewicowcem.
     Komuchów i lewaków (z 500+ i innymi poronionymi pomysłami) to chyba w PiS najwięcej.

     • co za różnica, miejsce jest w tym samym miejscu, ale pozazdrościć płodności, choć efekt z tego żaden i chyba trzeba na samolot w gabinecie usiąść a wybór jest duży.500+ z tego nie będzie na szczęście dla Polski.

     • Ty pomiotem kacapa jesteś nie liberałem. Fetor onuc przez ekran zalatuje.

     • @Taa…
      Cały PiS to zbieranina sierotek po PZPR i opozycjonistów „drugiej wody”… jak się już jakiś wybitny i znany opozycjonista, z piękną kartą trafi, to dają mu Ministerstwo Obrony Narodowej i wychodzi, że facet nie do końca zna się na rzeczy, za to lubi Misie i inne Mundki.
      Na smród onuc spod ekranu proponuję zmianę.

    • To twoja odpowiedź na prawdę, zaatakować tego co prawdę przekazał? Prawdziwy Polak i katolik z ciebie niema co!

 11. Nie rozumiem tego działania. Przeciez każdy może wybrać sobie lekarza. Więc jeśli idziesz po skrobanke do lekarza a ten Ci odmawia to idziesz do drugiego. Te działania to jak polowanie na czarownice.

  • Maryja (nie zawsze dziewica)

   No i fajnie – „czarownice” powinny wiedzieć, że są „czarownicami”, i nie sa tolerowane w ponoć katolickim Kraju.
   Przez katolików także.

  • pis- owski też Ci zrobi, tylko zgodnie z sumieniem pobierze odpowiednią opłatę.

   • Cichobiorek cichodajek

    Byłem z żoną u takiego klauzulowca nie wiedząc, że on „Taki”, jak jej odmówił przypisania stosownych leków i z gabinetu wyszła ze łzami w oczach, wszedłem do niego ja, uprzejmie został poinformowany, że jak nie zmieni zdania to ja co prawda pójdę siedzieć, ale on świeżo podpisanej klauzuli, nie będzie w stanie dotrzymać.
    Nie tylko żona dostała to o co prosiła, ale nawet bohaterskiej policji nie zechciał wzywać.

    • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

     Za którąś tak potraktowaną żoną czy kochanką, wyjdzie z domu, gabinetu czy nawet kościoła, taki „szanowany” , a „klauzulowany” pan, pani „doctor” i najnormalniej w świecie przepadnie jak przysłowiowa śliwka w gównie.
     A my tu będziemy sobie domniemywać co też takiego sie stało, że se zapomniał do dom wrócić.

     • kicha, kwas, kaszana (3w1)

      Trudno się z taką skrajnością zgodzić, ale COŚ w tym jest, panie Cichobiorku… i Sołtysie.
      Powinni wiedzieć, że nie są anonimowi i wszystko może się zdarzyć, nawet podczas niedzielnego spacerku.

 12. Oleszczuk to jest stary PiS-or , sam ma 9 dzieci.

 13. Jak podpisał klauzurę to niech zawód zmieni a przysięga lekarska gdzie ?????????????????????????

  • Czy w przysiędze są słowa ” będę wykonywał skrobanki na życzenie”?

   • Stu dwunasty niedorzecznik

    Wykonują i ci z „sumieniem”, tylko wszystko zależy jaką kwotą to „życzenie” jest poparte.

 14. Dzieki, wyswiadczyliscie mi przysluge podajac nazwiska lekarzy do ktorych chetnie pojde, nie narazajac sie przy tym na glupie teksty o tym jaka to jestem zacofana bo nie stosuje pigulek tylko naturalne metody, nareszcie. Chwala Panu.

  • Matko Polko ,czy Ty coś ćpasz? Co kogo obchodzi jakich Ty metod używasz, wstydziła byś się to pisać w ogóle tu.

   • A ty się nie wstydzisz chwalić zawodem?

    • Zawodem , czy ty tylko zło wszędzie masz przed oczami? Na sali sądowej możesz się dowiedzieć jaki zawód wykonuje. JUŻ MOŻESZ MYŚLEĆ NA JAKI CEL WPŁACISZ.

     • DO M -Tylko dlaczego mężowie tych porządnych kobiet dzwonią notorycznie po agencjach towarzyskich i opowiadają jak wygląda drętwy sex z żonką. Wolą zapłacić niż z dewotą spać. Koniec cytatu. Sama jasno napisałaś gdzie pracujesz, skąd byś wiedziała ze tak jest gdybyś nie była jedną z tych, co zasilają takie agencje? Acha, już się boję 😛

     • Do M jak łatwo skrzywdzić słowem złym, opinią nie przemyślaną. Dużo Ci nie napiszę tylko tyle ile mogę, jestem socjologiem. Tak trudno pomyśleć.? Czy myślenie boli? Mam 55 lat i agencje towarzyskie mi już nie zagrażają .

     • Acha, to socjolog ma tak bogatą wiedzę co robią mężczyźni w agencjach towarzyskich, o cym rozmawiają z paniami tam pracującymi? Hmmmm…. I gdzie się podział ten groźny ton?

     • Do pani M – Nie opowiadają co robią bo nie w tym cel i bynajmniej mnie nie interesuje co on robi z panią z agencji . Mnie interesują statystyki i motywy.Multum mężczyzn na forum ,czy któryś zaprzeczył, bądz się wypowiedział w negatywny sposób? Zero negatywnych reakcji prawda? A pani radzę chwilę się zastanowić przed zbyt szybką i chaotyczną oceną ludzi, bo poniżenie bez podstawne daje pani tylko złudne i chwilowe podbudowanie własnej wartości. A dodatkowym plusem dyskusji wskazana była by choć minimalna wiedza chociażby czym zajmuje się socjologia i wtedy rozwiała by pani swe wątpliwości.

     • do pani M- Pozwoliła sobie odpowiedzieć za mnie moja córka ,również socjolog, ponieważ ja z mężem przeglądamy już inne forum. Miłego wieczoru i mniej podejrzliwości życzę.

     • Do pań socjolog: na forum KAŻDY ma prawo wypowiedzieć własne zdanie, jeśli się pisze jako fachowiec czy znawca wypada zaznaczyć. Nie zastanowiła się mamusia co napisała i córka musi bronić? To niech to robi z głową, bo sama zbyt pochopnie ocenia ludzi, a zarzuty stawia innym. Ja w przeciwieństwie do pań nie potrzebuję się chwalić kim to nie jestem żeby podbudować swoje ego, nie udało się ze znawstwem tematu klientów agencji to trzeba się wykreować na znawcę? Czy zawsze tylko autorytatywne wypowiedzi panie piszą? I ponawiam pytanie: gdzie groźby pociągnięcia mnie do odpowiedzialności i płaceniu na szczytny cel?

    • Do M- A czy ja się chwalilam zawodem? Napisałam dopiero po pani stwierdzeniu kim to ja jestem. O wiedzę chodziło czym również zajmuje się socjologia, więc proszę nie odwracać kota ogonem. Materiały do pracy czerpię w dużym stopniu z forum różnych stron. A wiedza na temat prostytucji jest na forum garsoniera, ściana wschodnia- forum . Tam panowie czarno na białym piszą dosłownie wszystko za ile, co , jak i z kim i dlaczego , a najwięcej o złych żonach, mają dobre rady i alibi. Proszę sobie sprawdzić może nawet bez logowania się uda:) jak strona często odwiedzana. Miłej lektury , a ch i jeszcze może jakąś tableteczkę na uspokojenie bo teksty i opisy sadła ich starych i brzydkich żon są wręcz drastyczne.

     • Och! Prawie wierzę…. Socjolog, do tego 55-letni używa słów „ćpasz”? Te fora to pewnie odwiedzasz szukając klientów poza agencją? Sama weź tabletkę, bo chyba kłamstwa nie wychodzą ci tak dobrze jak zadowalanie panów którzy snują opowieści o złych żonach i może żyłka pęknąć 😛

     • Do M- Używam jeszcze gorszych słów, a wierzyć to ty nie musisz bo to trzeba pomyśleć s to już twoją domeną nie jest. I choć będziesz się pocieszać ,że jestem agentką towarzyską to i tak zostaniesz tylko zwykłą prostaczką ubliżającą innym kobietom.

     • Prostaczką ubliżającą innym kobietom jesteś ty i twoja nieodrodna córka. Prawda w oczy kole i nie potrafisz inaczej tylko ubliżając głupio się „bronić”? Co z groźbami, że przed sądem się spotkamy? Już zapomniałaś? Ja nie muszę używać słów jeszcze gorszych niż ty, żeby swoje zdanie czy stanowisko umotywować, ale ktoś taki jak ty nie jest w stanie tego pojąć najwidoczniej, bo potrafi tylko własną miarą innych mierzyć i uważa że wszyscy są tacy sami. Otóż nie, ja się do takiego poziomu nie zniżam żeby zarzucać innym ćpanie czy pijaństwo jak ty z córunią.

 15. Albo klauzula sumienia albo leczenie.Dla tych klauzulowców powinny być utworzone specjalnie oznakowane przychodnie,a klauzulowcy powinni być oznakowani.
  Odnoszę wrażenie,że jeśli posiada się niezbyt solidną wiedzę medyczną,to najlepiej zasłonić się klauzulą sumienia.

  • Ty żadnej wiedzy nie posiadasz o wysokości współczynnika IQ przez grzeczność nie wspomnę, to może i ciebie trzeba specjalnie jakoś oznaczyć

   • IQ jest ilorazem (wynikiem), a nie współczynnikiem (mnożnikiem).
    Czy wy potraficie coś, poza prezentowaniem ignorancji i argumentami „ad personam”?

    Bo jak mam zejść do waszego poziomu, to też mogę powiedzieć, przykładowo:
    „Gdyby mnie pies na klatce schodowej nie wyprzedził, to mógłbym być twoim ojcem” (z resztą teoretycznie mógłbym być ojcem sporej części z was).

    • Kuba, nie warto pewnej kaście nic logicznie tłumaczyć bo po pierwsze logika dla tych ludzi to zło , a po drugie akurat pod tym artykułem piszą same panie ”po przebiegu” swoimi grzechami chcą naprawiać świat.

    • Kuba po co tu zabierasz głos? Czyżbyś był już w ciąży, usunął ją albo urodził ze trojkę dzieci? Ty chłopie akurat w tej dziedzinie masz tu najmniej do powiedzenia.

    • ….współczynnikiem, nie no tego jeszcze nie grali, jak tak można się zbłaznić znaku pytający?

 16. Wielki szacunek dla tych sześciu

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Szacunek to by im się należał jakby taką klauzulę odważyli się podpisać za czasów miłościwie nam panującej PZPR, a teraz jest to bardziej akt podporządkowania się woli oficjeli jedynie słusznej dla Polaków religii, bo jakbym użył określenia: „woli bożej” byłoby to znacznym nadużyciem.

 17. Rozumiem, że pozostali ateiści. Ciekawe czy chrzcili dzieci, brali ślub kościelny, ich dzieci chodziły (chodzą) na religię. Bo jeśli tak to świadczy o obłudzie z ich strony. Powinni podpisać klauzulę sumienia albo dokonać aktu apostazji i wystąpić z Kościoła. W tę, albo we wtę. Innego ruchu nie ma…

  • Piotr (nie święty)

   Religijnie fanatycznych durniów jest mniej, więc to oni powinni zrezygnować z wykonywania wyuczonego za pieniądze podatników, zawodu.

  • Znajdź mi fragment w Biblii na temat aborcji, tabletek dzień po, itd. Kościół już dawno nie ma nic wspólnego z religią, którą wyciera sobie gębę. Nie różni się niczym od innych korporacji.

   • Piotr (nie święty)

    Nie musisz mi tego tak dokładnie wykładać, poznałem się na tych przekrętach już bardzo dawno, ale wlazłem między wrony to kraczę jak i ony. :lol”

 18. Komentatorze- jeżeli mam chrzczone dziecko , to nie znaczy ,że ma mi ktoś w majtki nachalnie włazić i rządzić czterema literami , albo ile mam mieć dzieci to już dużo za dużo zmiany kraju na lepsze. Może lepiej zająć się tymi które urodzą i maltretują ,bądz zabijają.

  • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

   Nieczęsto się z Tobą easy, zgadam, ale tym razem, agentka towarzyska, masz pan rację!!!
   Dodam nawet, że w 100%.

   • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

    Powinno być: zgadzam, a nie zgadam. Przepraszam.

    Uważam, że na takie okazje powinna być tu uruchomiona funkcja edycji własnego komentarza.

  • Jeżeli chrzcilas dziecko to wobec ksiedza i wspólnoty przyrzekalas wychowywać je zgodnie z nauką kościoła. A skoro przyrzekalas to powinnaś te nauki również stosować w życiu. Przecież nauką kościoła jest jasna i logiczna. Jesli Ci nie odpowiada to po co chrzcilas dziecko. Dla kasy z chrztu ? Bo nie rozumiem po co.

   • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

    Szanowna Lilo – jeśli chodzi o chrzest, to uważam, że powinien on być wykonywany wtedy kiedy chrzczony Obywatel ma na tyle pojęcia, żeby mógł na własne oczy dostrzec co jest dobre a co złe w poszczególnych wiarach i wierzeniach i świadomie zadecydować, czy chce być np. katolikiem, czy też wyznawać inna wiarę.
    Tymczasem chrzci się nieświadome i bezwolne dziecko i niejako na siłę wciska się go w szambo zwane dalej Kościołem.
    Święty Jan chrzcił już dorosłego Jezusa – pamietasz?

    • Apoloniuszu – kiedy przynosisz dziecko do chrztu to zobowiązujesz SIEBIE, nie dziecko, że wychowasz je zgodnie z nauką Kościoła. Takie słowa podczas ceremonii składają zarówno rodzice jak i rodzice chrzestni. Ja tu nie mówię o prawie do decydowana dziecka o sobie, bo oczywista, ze się go tego pozbawia. Jednak chrzest – to jednak zobowiązanie RODZICA, ze wychowa zgodnie z nauką koscioła. Skoro jednak NIE akceptuje nauki Koscioła to po co przynosi dziecko do chrztu? Kłamie przed ołtarzem, ze niby tak – przyrzekam a potem wydziwia, ze to czy owo mu się w kościele nie podoba. Jak się nie podoba to się proszę wypisać z tego kościoła i więcej szopki nie urządzać.

   • Lilu już spieszę z wyjaśnieniami. Chrzciliśmy z żoną dziecko 19 lat temu. Na dzień dzisiejszy religia z wiarą daleko od siebie odbiegają , wiara jest wykorzystywana jako narzędzie do walk politycznych i podziału ludzi . A po za tym brzydzę się zakłamaniem katolików myślących ,że jak odwali mszę w kościele to jest co najmniej świętym i daje mu to prawo do dokuczania innym. Nie koniecznie człowiek chodzący do kościoła jest dobrym chrześcijaninem . Ty jak wchodzisz do garażu , to myślisz że jesteś samochodem? Wystarczy żyć zgodnie z przykazaniami ,to jest wiara. żyję już trochę lat i przekonałem się że ręce, które niosą pomoc, są wiele więcej warte, niż te na stałe splecione różańcem. I do tego się stosuję. I mam prawo do sprzeciwu i swojego zdania, A ZDANIE MOJE JEST TAKIE: Że historia raz zakręciła koło,wywinęła 3 ślepe ósemki ipierdo….neła kozła.

    • Pan Solejuk (w relacji na żywo z ławeczki)

     No, nareszcie komentarz, który i mnie natychmiast podoba sie – dziękuję easy, sam nie umiałbym tego lepiej wyłożyć.

    • Nauka Kościoła od lat ta sama, czyli chronić życie – 19 lat temu (do pierwszej komunii przystępowałam 36 lat temu) również Kosciół głosił świętość życia poczętego. Zatem osoba, która z jakichkolwiek pobudek dopuszcza możliwość aborcji, oraz świadomie nie zgadza się z nauką Kościoła – nie powinna chrzcić dziecka, bo o ile pamiętam przyrzeka wychowywać je w zgodzie z nauką Kościoła. Można wierzyć w Boga i żyć w zgodzie ze swoim sumieniem i wyczuciem dobra i zła. Ale Kościół nie daje nam do wyboru – albo chrzcisz dziecko i wyznajesz naukę Kościoła albo żyj bez chrztu, bez Kościoła. No bo inaczej to jest zwyczajna hipokryzja. Wiec jeśli komus nie po drodze z nauką Kościoła a mimo to jest ochrzczony – to proszę się wypisać. Proste?

     • Lila a jeszcze prościej w Twoim przypadku było by zostać zakonnicą, bo nie za bardzo odnajdujesz się jako świecka osoba.

 19. Panie Sołtysie, a ja się zgadzam z panem dość często.

  • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

   Ja też, Panie easy, ale nie mogę tak publicznie przyznawać się do tego, bo nas zaraz ściągną do swego poziomu, albo o jakieś pedalenie sie posądzą, czy co…
   Licho nie śpi

   • Mi to tam już wszystko jedno i tak już zostałem lewakiem, lemingiem, PO-wyjcem o kmiocie już nie wspomnę ile razy i licho wie kim jeszcze….

    • Już wyprzedziłeś w mądrościach rżącego kube , ciekawe czy też taki zasobny od koryta. Idźcie podziwiać Słońce Peru.

     • Jeszcze Sołtysa z gorzałką jak nie wypił wszystkiego niech zabiorą

     • Z was „specjalistów od jedynej słusznej wiary” nie sposób nie rżeć 🙂
      Przykro mi.
      Pożyjcie trochę, niech was życie trochę pokory nauczy, to pogadamy 🙂

 20. Chciałbym by moja żona, córka, koleżanka czy inna kobieta miała możliwość dowiedzieć się przed wizytą że taki lekarz podpisał klauzulę sumienia. Chyba tak będzie w tej sytuacji najlepiej.

 21. Ależ oni wprost przeciwnie-chcą leczyć a nie zabijać!!!!!!!!!

 22. No i dobrze jest lista to wiemy do kogo nie chodzić

  • I jeszcze aneks do klauzuli sumienia niech zamieszczą taki honorowy i bardzo ludzki. Mianowicie że każdy z tych lekarzy wraz z kościołami będą łożyć na leczenie i operacje chorych dzieci i się zgadzam na przymusowe rodzenie. Żadnych apeli do społeczeństwa.

   • Blablak prasowo -wsiowy

    Nikt nie będzie łożył na wasze niedorobione dzieci, więc ich może nie róbcie, każdy ma swoje wydatki i ograniczone fundusze.

 23. A po co durniów antykościelnych.

  • Li , fanatykom pozostaje się modlić tylko ,po co lekarz?

   • Lekarz, a nie konował który zabija niewinne dzieci a kobiety na ich życzenie truje niepotrzebną, zaburzającą naturalny rytm kobiety chemią.

    • M?? Tylko fausz od ciebie bije na kilometr – słuchaj , ja nie wiem człowieku ,czy ty jesteś całkowitym pustostanem, czy sobie jaja robisz? Przez parę komentarzy czepiłaś się jak ta menda mnie obwiniając mnie że pracuje w agencji, a teraz bezwstydnie piszesz, że ty nikomu nic nie zarzucasz? I nikogo nie obrażasz. Myślisz ,że takie stanowisko ujdzie ci bez karnie? To się grubo mylisz.

    • Pani Elu ,czytałem pani publikacje, to tak jak w tym dziale : Typ prowincjonalnej gąski. Tak czytam i domyśliłem się,że to pani, pozdrawiam serdecznie.

    • Hahaha! „Wykształcona” pani socjolog pisze „fausz”, „bez karnie”. I kto sobie robi tu jaja? I że ja zarzucam? Tylko odnoszę się do napisanego przez ciebie kobieto komentarza. P.S. Czekam z niecierpliwością na to co ma mi nie ujść BEZKARNIE, zresztą dopominam się o to jak widać w komentarzach 😛

    • m- Ty myslisz ze ja klepię ręrcznie komentarze, biorę opcję wybierania głosowego i wiwat. Racja nie sprawdzam potem ,ale jak dla ciebie to starczy. A na wezwanie to trzeba poczekać co się spodziewałaś? Wideł ,czy sztachety? Oduczysz się raz na zawsze jak się szarga ludziI sama napisałaś ze każdy sądzi według siebie stąd ci chyba ta agencja wyszła.

    • Panie Tomasz, agencja wyszła z komentarza Elżbiety, która stanowczo pisała o czym to rozmawiają klienci takich przybytków. Mój komentarz był do niej, a ty przypadkiem nie jesteś nią? Przecież gdybyś trochę pomyślał to widać jasno, że odpowiadam na jej głupi komentarz więc co ma do tego że ty głosowo to (niby) robisz? No ale myślenie niektórych boli……

   • Modlitwa może pomóc, ale zależy do kogo. Ty modlisz się do złotego cielca i piszesz bzdury, ale nie martw się są gorsi, co widać wyżej jak kipią głupotą.

 24. ale jaki jest problem można szukać innego lekarza,chyba mamy jeszcze wolność poglądów i prawy odmowy wykonania czegoś z czym sie nie zgadzamy??? i niech się jakieś wyprane z zasad feministki nie protestują w moim imieniu……

 25. do matki- Czy pani jest jeszcze pijana, czy może już?

 26. a tobie jeszcze skrobią , czy może już?

 27. Skrrobią, skrobią- cały czas

 28. Komentarz o gejach i proktologu, nowoczesnym Ryśku u ginekologu usunięty a drwiny i szyderstwa z wiary katolików pozostały. Po życzeniach Wielkanocnych takiego zachowania się redakcji nie spodziewałem. Ciekawe, czy ten opublikujecie? Zgłaszam na próbę niezgodny z regulaminem, choć nie dotyczący wiary.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9322zł -0.23%
  • GBP 4.8953zł 0.15%
  • EUR 4.3419zł 0.02%
  • CHF 3.9499zł -0.38%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają na Akcję Honorowego Oddawania Krwi
   Obchody 80. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę
   Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”. Lublin, 25-26 września 2019
   UMCS na Pikniku Naukowym XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki
   Kozłówka inspiracją dla akwarelistów
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.