Opole Lubelskie: Z zemsty podpalili galerię handlową. Spowodowali 1,8 miliona zł strat

Policjanci ustalili sprawców podpalenia galerii handlowej w Opolu Lubelskim. Obliczono również straty wywołane działaniem ognia. Są one olbrzymie, wynoszą około 1,8 miliona złotych.

Policjanci z Opola Lubelskiego ustalili i zatrzymali sprawców podpalenia galerii handlowej przy ulicy Przemysłowej w Opolu Lubelskim. Pożar miał miejsce w środę 16 marca około godziny 19.00. Na jednym z korytarzy pojawiło się duże zadymienie. Tuż po zauważeniu zagrożenia, z budynku ewakuowano 40 przebywających tam osób. Choć strażacy szybko opanowali sytuację i ugasili pożar, to straty były bardzo duże. (Pisaliśmy o tym TUTAJ)

Zniszczeniu uległ znajdujący się wewnątrz sklepu sprzęt elektroniczny, do tego w skutek działania dymu, wiele towarów z innych lokali handlowych w galerii, nadawało się tylko do wyrzucenia. Łącznie straty wyceniono na około 1,8 miliona złotych. Już wstępne oględziny pozwoliły przypuszczać, że doszło do zaprószenia ognia bądź też podpalenia.

Policjanci po przejrzeniu zapisu z monitoringu sklepowego wytypowali osoby, które mogły mieć z tym coś wspólnego. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Opola Lubelskiego w wieku 29 i 38 lat oraz 23 – letnia mieszkanka gminy Łaziska. W trakcie przesłuchania cała trójka przyznała się do podłożenia ognia.

Zrobili to jednak nie bez przyczyny. Mianowice spożywali w tym miejscu alkohol. Gdy jedna z ekspedientek kazała im wyjść, zdenerwowali się i postanowili się zemścić. Podpalili znajdujące się tam kartony a następnie uciekli. Sprawcy usłyszeli zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt wobec dwojga ze sprawców.

(fot. nadesłane)
2016-04-13 21:57:21

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Może to i lepiej, że byli we troje… Zawsze to „tylko” po 600 tysięcy do spłaty a nie 1,8 mln (chociaż i tak wątpię czy podołają spłacie) 😉 i jeszcze my wszyscy zrzucimy się na ich wyżywienie w więzieniu…

 2. „…wiele towarów z innych lokali handlowych w galerii, nadawało się tylko do wyrzucenia.” – powiedzcie tylko gdzie to wyrzucono ?

 3. w niedzielę, aż pójdę do kościoła i pomodlę się o surową karę dla tych bezmózgów

 4. Zabrać majątek ich rodzinom i tym dalszym też na pokrycie szkody.

  • Dzony co polowal na kanguury

   Niech sami za siebie odpowiadaja i splacaja do konca zycia polglowki

   • miód na myślenie

    Z tym oddaniem kasy to nawet bym nic nie pisał bo taka kasa to nawet im się nie śniło . Takie rzeczy to tylko z ubezpieczenia ale nie z pobytu w więziennym sanatorium.

  • Ciekawe co byś powiedziała jakby ktoś z twojej rodziny to zrobił i tobie zabrali majątek….

   • Kaśka w relacji na żywo prosto spod Jaśka

    mm – jak się ma durnia (durniów) w rodzinie to trzeba sobie zdawać z tego sprawę, że wcześniej czy później coś nawywijają i na ten wszelki wypadek trzymać ich jak nie na uwięzi to przynajmniej na dystans.
    Natomiast świadomość, że coś, komuś z mojej rodziny się może w przyszłości przydarzyć nie jest i nie powinna być przeszkodą do skomentowania wyczynów takich cepów jak opisano w artykule. 😆

  • A co rodzina jest winna? Chciałabyś zeby Tobie zabrali majątek za wystepek wujka, ojca czy kogos tam? Ci ludzie nic nie zawinili.

  • A co ma do tego ich dalsza rodzina?
   Czy to ich wina że podpalacze zamiast rozumu mają kupę?

 5. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Spalony towar, pies go pies, ale galerianki z braku Galerii będą musiały obciagać pod gołym niebem – góra w samochodzie.
  :mrgreen:

  • I tak robią to w samochodach 🙂 tych bmkach wieczorami na parkingu 🙂 swoja drogą co się dziwić. Przecież tam mieszkaja albo sami emeryci albo patola, albo Ci którzy jeszcze nie zrozumieli, że nie warto. Już kilka lat temu ucieklem z opola i nie żałuję. Oby tylko normalni nieliczni mieszkańcy to zrozumieli.

 6. Zniszczyć finansowo całą rodzinę na pokrycie kosztów.Jestem ZAAAAa.

 7. Którzy to tacy „mądrzy”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!