690 680 960

Ominął strażaka kierującego ruchem i wjechał w ciężarówkę. Twierdził, że to nie jego wina (zdjęcia)

Nie zareagował na dawane mu znaki do zatrzymania, ominął kierującego ruchem strażaka i wjechał w bok zawracającej ciężarówki. Zdarzenie miało miejsce na trasie Lublin – Łęczna, zablokowanej wskutek wypadku.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 17 w Turce. Na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna zderzyły się dwa samochody: osobowy i ciężarowy. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, zdarzenie miało miejsce w niedalekiej odległości miejsca od wypadku, w którym brały udział trzy pojazdy, a droga została całkowicie zablokowana. Kierowcy, którzy utknęli w korku zawracali, aby udać się na objazd.

Aby umożliwić zawrócenie kierowcy ciężarówki, strażacy wstrzymali ruch. Kiedy ciężarówka była już ustawiona prostopadle do kierunku jazdy, nadjechał kierujący skodą starszy mężczyzna. Zignorował znaki do zatrzymania dawane przez strażaka kierującego ruchem, ominął go i wjechał w bok ciężarówki.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mężczyzna nie poczuwał się do winy tłumacząc, że to ciężarówka w niego wjechała, a nie on w nią. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

(fot. lublin112)

29 komentarzy

 1. zaszalała geriatria za kółkiem:-)

 2. To jakiś „prawnik”musiał być starej daty i wieku

 3. Miałem coś podobnego wstrzymywalem ruch i taki jeden plant zignorował mnie i wjechał prosto pod cofajasa ciężarówkę

 4. Najgorzej jadą na LU widzę to codziennie na tej trasie i w Lublinie szeryfie lewego pasa.

 5. Geriatria, geriatria, geriatria…
  Aż odrzuca poziom komentarzy pełnych ortograficznych i stylistycznych błędów.

  Same smarki z bidulców, bez rodzin?

  • A może właśnie mają rodzinę? np. strażaka który cudem unikną przejechania przez trepa? Jakbyś się dowiedział że twoja żona musiała uskakiwać lub dziecko uciekać bo jakiś ślepy dziad by pozbawił je życia też byś bredził o rodzinie? Nie każdy ma potencjalnego morderce w rodzinie.
   Ktoś kto nie ma rodziny (i połowy mózgu) nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji-geriatryk nie widzi strażaka kierującego ruchem i ciężarówki-co robi w samochodzie na siedzeniu kierowcy?

 6. Juz nie ma co sie nabijac z kierowcy. Byla 17, wiec juz bylo ciemno, ciezarowka stala bokiem, wiec byla gorzej oswietlona, strazak pewnie stal na poboczu, wiec kierowca go nie widzial. No i dziadek ma swoje lata – wiec juz wzrok i refleks nie taki jak dawniej. Starosc nie radosc.

 7. Ale prawda jest niestety taka, że o ile policjanta kierującego ruchem jeszcze jako tako wszyscy respektują (o ile wiedzą, jak to działa), o tyle każdy inny jegomość – czy to będzie strażak, robotnik budowlany, czy ktokolwiek inny uprawniony do kierowania ruchem – jest ignorowany. Przecież on nie będzie mówić jak mamy jechać.

  Polski kierowca i tak wie lepiej. Ale generalnie za coś takiego powinni prawko zawinąć i na ponowny egzamin z teorii wysłać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt