Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Omijał auto, które przepuszczało pieszych. Potrącił 13-latka, stracił prawo jazdy

Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali uprawnienia 66-latkowi, który ominął auto, które przepuszczało pieszych. Potrącił 13-letniego chłopca.

Do wypadku doszło we wtorek o godzinie 16:49 na ul. Jana Pawła II w Łęcznej. Na wysokości cmentarza, na oznakowanym przejściu dla pieszych, samochód osobowy potrącił nastolatka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy łęczyńskiej drogówki wynika, że kierujący fordem 66 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów, dojeżdżając do przejścia ominął pojazd, który zatrzymał się aby przepuścić pieszych. W wyniku tego potrącił 13 – letniego chłopca. – Chłopiec prawdopodobnie wszedł na przejście dla pieszych, a następnie zaczął jechać na swojej hulajnodze – wyjaśnia mł. asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Poszkodowany 13-latek został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Po przeprowadzonych tam badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała i został zwolniony do domu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący fordem był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 66-latkowi uprawnienia do kierowania.

Jak alarmują nas czytelnicy, przejście na którym doszło do zdarzenia, jest bardzo niebezpieczne. Wielokrotnie dochodzi tu do groźnych sytuacji, kiedy to piesi w ostatniej chwili uciekają przed jadącymi autami.

(fot. policja)
2016-11-23 12:30:03

13 komentarzy

 1. bardzo dobrze i dodatkowo powinni jeszcze zabierać auta takim ludziom co nie potrafią myśleć i wiecznie się ch… wie gdzie śpieszą !!!

  • spiesz się do szkoły, albo po słownik

   • Gucio dobrze napisał obie formy są poprawne.

    • Gdzie dobrze Gucio jest tępy nie bierze pod uwagę, że właściciel pojazdu nie równa się kierowca.

     • No i?
      Kiedyś mówiło się, że samochodu i żony się nie pożycza. Rygor co do aut zelżał, ale jak dajesz auto skończonemu głąbowi to powinieneś też liczyć się z konsekwencjami.

     • Tak Kuba kiedyś tak było. Ale teraz czasy się zmieniły są wypożyczalnie i nigdy nie wiesz komu pożyczasz. Taki biznes. Więc nie uważam za zasadne konfiskować samochodu komuś kto nie jest niczemu winien.

 2. Stracił ale nie narzędzie które służyło mu do popełnienia przestępstwa.

 3. A czy 13-latek jadący po przejściu na hulajnodze był trzeźwy?!

 4. szkoda, że nie ma takich akcji u nas jak w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=1A-T4LHvhZY

 5. A przejście jest niebezpieczne dlatego, ze w ogóle jest. Wszystko dlatego ze ono tam jest bo jakby go tam nie było to kierowcy jeździli by bezpiecznie i nie było by potracen. najlepiej dla kierowców to zlikwidować wszystkie przejścia dla pieszych. absurd. Najwiekszy i ciagle lekceważony przez kierowców grzech to WYPRZEDZANIE NA PRZEJSCIU.