Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Omal nie uderzył w radiowóz. Traktorzysta miał ponad 4 promile

Wczoraj kraśniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym. 57-latek o mało nie wjechał w policyjny radiowóz.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 17 w jednej ze wsi na terenie gminy Annopol w powiecie kraśnickim. Mundurowi kontrolowali jeden z pojazdów, kiedy w pewnym momencie przejechał obok nich ciągnik rolniczy marki Ursus. Kierujący pojazdem niemal uderzył w radiowóz.

Funkcjonariusze widząc styl jazdy kierującego, natychmiast ruszyli za pojazdem. Mężczyzna siedzący za kierownicą traktora nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania podążając dalej. Mundurowi zajechali więc w dogodnym momencie drogę, wtedy mężczyzna zjechał na posesję. Kiedy doszło do otwarcia drzwi kabiny, kierowca ciągnika niemal osunął się z niej bezwładnie w stronę czekających już na zewnątrz policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że ciągnikiem kierował 57-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania. Kiedy policjanci chcieli sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny, ten niespodziewanie zaczął stawiać opór i konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego. Jak się okazało 57-latek miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

  1. Zawodowy pijany wiejski patol

    • Słowo „patol” jest ostatnio mocno nadużywane i przez to się deprecjonuję. Pijak, czy pijaczyna to pijak czy pijaczyna. To nie musi być od razu patol.

  2. …nie każdy pijak to złodziej…

  3. Jak widać na zdjęciu kabina traktora nie posiada drzwi więc ciekawe co otwierali policjanci.

  4. Jak 3 jest dawka śmiertelna.to jak to możliwe????????

  5. Zdjecie poglądowe.Widziaislem akcję ładnie go zawineli..pelna prodeska aż sie wiare w policmajsterōw odzyskuje a ten nikogo nie zabił

  6. ale cep. Polska jest w Unii ale zachowanie obywateli jest bliżej wschodu niż zachodu Europy.

  7. To nie promile, a 5G lub wi-fi.

  8. Ciągnik którym jechał, to raczej do przemieszczania niż do pracy. Pewnie ojciec był rolnikiem, a on?

Z kraju