Olsztyn: Ciało mężczyzny w lesie. Kto rozpoznaje te przedmioty?

Publikujemy apel olsztyńskiej policji w sprawie identyfikacji mężczyzny znalezionego w lesie niedaleko Olsztynka. Nie wykluczone, że może on pochodzić z innego województwa.

Policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji ujawnionych w lesie pod Olsztynkiem zwłok mężczyzny. Ciało zostało znalezione 15 lipca 2015r. w kompleksie leśnym na terenie gminy Olsztynek w miejscowości Waszeta.

W Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie trwają badania dotyczące odtworzenia wyglądu twarzy na podstawie rekonstrukcji czaszki, jak i również badania genetyczne. Pozwolą one poznać rasę, wiek, kolor oczu i inne cechy wyglądu mężczyzny.

Z uwagi na brak możliwości identyfikacyjnych, zwracamy się z prośbą do osób z całej Polski, które ponad rok temu straciły kontakt z osobą im bliską, bądź znajomym, który umiał wspinać się na drzewa, o kontakt z olsztyńska policją.

Ważne! Mężczyzna miał na sobie specjalistyczne buty drzewowłazy oraz latarkę tzw. czołówkę.

– Sprawdzamy wszystkie sygnały. Nie wykluczamy, że mężczyzna pochodzi z zupełnie innego województwa. Mógł przyjechać pociągiem do Olsztynka, skąd pieszo udał się w kompleks leśny. Przypuszczamy, że osoba której tożsamość próbujemy ustalić z zamiłowania lub ze względu na wykonywany zawód zajmowała się wspinaczką na wysokościach np: ( ornitolog, pracownik leśny, pracownik zakładu energetycznego pracujący na wysokości) – mówi podkom. Anna Beczyńska z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Olsztynie.

Telefon bezpośredni do policjantki prowadzącej czynności to 537 682 177 lub 89 522 34 68. Informacje w tej sprawie można przekazać policjantom dzwoniąc także pod numer 997. Zdjęcia butów, ubrań a także rzeczy, które miał przy sobie znaleziony mężczyzna, poniżej.

2016-07-08 17:15:17
(fot. Policja Olsztyn)

4 komentarze

  1. Te buty to do czego ?
    Do łarzenia po drzewach czy do czegoś innego
    Pewnie zbierał szyszki albo kradł jaja chronionych ptaków
    A że miał przy sobie Cisowianke to wcale nie musi być z Nałęczowa ; )

  2. Rozpoznaję 20 PLN ze zdjęcia. Powinienem zadzwonić?

  3. była jakaś pasja, ale coś poszło nie tak, szkoda człowieka…

  4. Jakiś update? Coś wiadomo?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie