Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Okradł współlokatora. Wpadł w ręce kryminalnych

Kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież na szkodę swojego współlokatora. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Do przestępstwa doszło w połowie grudnia ubiegłego roku w Międzyrzecu Podlaskim w powiecie bialskim. Zgłaszający przekazał mundurowym, że współlokator okradł go, po czym opuścił wynajmowaną kwaterę pracowniczą. Łupem sprawcy padła gotówka w tym obca waluta oraz telefon komórkowy. Wartość strat wyniosła około 14 tys. zł.

– Sprawą zajęli się kryminalni międzyrzeckiego komisariatu. W wyniku podjętych działań i weryfikacji kolejnych informacji policjanci ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie wpadł. W trakcie działań międzyrzeckich kryminalnych wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci zapukali do drzwi wynajmowanego przez mężczyznę mieszkania. 26-latek nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę do wyjaśniania. 26-latek usłyszał zarzut. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali również skradziony telefon, który sprawca zdążył już sprzedać na terenie Kalisza. Za popełniony czyn 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Mechanik nie chciał wydać auta. Był poszukiwany za przywłaszczenia

Jeden komentarz

  1. czy to ten ukr?

Dodaj komentarz

Z kraju