Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Okół: Ciągnik zderzył się z autokarem, którym jechaly dzieci z powiatu opolskiego

Wczoraj po południu w miejscowości Okół w województwie świętokrzyskim doszło do wypadku autokaru wiozącego dzieci z jednej ze szkół w powiecie opolskim. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 16:40 w miejscowości Okół w gminie Bałtów w powiecie ostrowieckim. Autokar, którym podróżowały dzieci z Zespołu Szkół w Kluczkowicach, zderzył się z ciągnikiem rolniczym a następnie pojazd wywrócił się.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-latka kierująca ciągnikiem rolniczym podczas wjeżdżania z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką nr 754 doprowadziła do zderzenia z autokarem przewożącym dzieci. Wycieczka wracała z Bałtowa do Opola Lubelskiego.

W pojeździe znajdowały się dzieci w wieku od 4 do 6 lat i trzech opiekunów. W zdarzeniu ucierpiała najbardziej kierująca ciągnikiem. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Oprócz tego do szpitala w Kielcach, z niegroźnymi obrażeniami ciała, przetransportowano dziewięcioro dzieci i kierowcę autokaru.

Wczoraj wieczorem większość dzieci wróciła już do swoich domów.

2015-06-11 06:03:11
(fot. ilustr. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. No to se babunia kłopotów narobiła przez swoją nieuwagę – traktora ni ma, mandat mus zapłacić, „do siebie dojść”…
    No nic, ino w obie garście płakać

  2. Oby tylko ciągnik miał ubezpieczenie i ważne badania techniczne bo oświetlenia i lusterek to chyba już nikt nie wymaga.

  3. Ciekawe czy miała uprawnienia do prowadzenia ciągnika.

  4. Na drodze trzeba być zawsze bardzo czujnym. Dobrze, że nikt nie zginął.

Z kraju