Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne zainteresowanie dotacjami na zakup sprzętu dla OSP. Zwiększono dwukrotnie pulę środków

Decyzją Sejmiku Województwa Lubelskiego podwojona została pula środków, jakie zostały przeznaczone na doposażenie jednostek OSP. Całość pozwoli na zwiększenie potencjału ratowniczego.

Pod koniec grudnia władze województwa lubelskiego ogłosiły start nowego programu, który ma na celu wsparcie jednostek OSP z naszego regionu. W ramach konkursu „Lubelskie wspiera OSP” druhowie mogą się starać o doposażenie jednostek w niezbędny sprzęt służący ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem. Do tego dochodzi wyposażenie strażaków ochotników w niezbędny sprzęt ochrony osobistej.

Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony jednostek OSP. Na terenie województwa lubelskiego jest ich ponad 1,7 tys. Szereg z nich złożyła już wnioski, dodatkowo na organizowanych w poszczególnych powiatach spotkaniach informacyjnych zgłaszano szereg potrzeb inwestycyjnych. Stąd też postanowiono zwiększyć pulę środków na ten cel. Dziś zgodził się na to Sejmik Województwa Lubelskiego.

Początkowo pula środków do rozdysponowania wynosiła 6 mln zł. Dzięki dzisiejszej decyzji będzie to 12 mln zł. Całość pozwoli na zwiększenie potencjału ratowniczego oraz poprawę możliwości funkcjonowania jednostek ochotniczych straży pożarnych. To z kolei przełoży się na utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego na terenie naszego regionu.

Jak podkreślają władze województwa lubelskiego, strażacy OSP odgrywają kluczową rolę w systemie ratowniczo-gaśniczym, jednak nie tylko. Chronią zarówno życie, zdrowie i mienie, stanowią też wsparcie lokalnej społeczności w wielu innych działaniach niezwiązanych z akcjami ratunkowymi.

9 komentarzy

 1. A pisiory dalej swoje.

 2. Trzeba garaże będzie rozbudowywać bo quado gadżetów jest już tyle że się nie pomieszczą w jednostkach… O ile 20 lat temu nie było nic prócz węży to teraz jest juz wywalanie kasy na sprzęt zbyteczny który poprawia jedynie słupki poparcia partii…

 3. To jest jawna próba przekupowania i zdobywania poparcia nic więcej dzisiejsze OSP szczególnie będące w KSRG sprzętowo nie ustępują w niczym jednostkom PSP

 4. Hyży wam dołoży (ruja).

 5. I tak będziemy głosować na prawo i sprawiedliwość.

 6. Jahira idź się leczyć na nogi bo na głowę już za późno

 7. OSP mamy w każdej większej wiosce. Do byle kolizji dysponuje się „na wszelki wypadek”, wszystkie okoliczne OSP.
  Bywa, że do palącej się stodoły pojechało 7 zastępów, a stodoła spaliła się całkowicie, dała by radę spłonąć nawet bez pomocy jednego zastępu.
  Do kobiciny zamarzniętej i leżącej w rowie zadysponowano 4 zastępy, jakby jeden nie wystarczył, żeby ją z tego rowu wyciągnąć.
  Dziwne tylko, że do kolizji jedzie jedno pogotowie, i jeden radiowóz z bohaterskimi policjantami (bez księdza i grabarza).
  Może dlatego, że mają radiotelefony i w razie potrzeby mogą wezwać wsparcie…

Dodaj komentarz

Z kraju