Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne dziecko na ścianie, kolorowe schody przy Zamku, wielka kula na Placu Litewskim. W Lublinie rozpoczął się Festiwal Open City (zdjęcia)

W sobotę w Lublinie rozpoczął się 14. Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City. Uczestnicy po południu zapoznali się ze wszystkimi obiektami artystycznymi, po których oprowadził ich Robert Kuśmirowski – kurator tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Miasto.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, tegoroczna edycja festiwalu odsłania miasto poszukujące formy, jeszcze nie gotowe, którego sensy odkleiły się od realiów i niezbędna jest radykalna przebudowa. Dotyka miasta poszukującego nowej samoświadomości, pragnącego nowej opowieści.

Robert Kuśmirowski, kurator tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Miasto, zaprasza do smakowania miasta przenicowanego przez sztukę, spacerowania ścieżkami przebudowanej wyobraźni. Po tym doświadczeniu Lublin nigdy nie będzie taki jak wcześniej.

W sobotę odbył się wernisaż oficjalnie otwierający wydarzenie. Była możliwość wspólnego spaceru z kuratorem Festiwalu, który wspólnie z autorami instalacji tłumaczył idee oraz kontekst ich powstania. Również sami artyści prezentowali swoje dzieła, które pojawiły się w przestrzeni miejskiej.

Łącznie do obejrzenia jest 25 obiektów, a spacer pomiędzy nimi widzie od ul. Peowiaków, poprzez ul. Ewangelicką, Żołnierzy Niepodległej, Plac Litewski, ul. Staszica i ul. Zieloną, Plac Łokietka, a następnie zmierza na Stare Miasto, by finalnie dotrzeć do kolorowych schodów przed lubelskim Zamkiem. Wszystkie instalacje można oglądać do 31 października 2022 r.

Tutaj znajdziecie mapę wszystkich instalacji w przestrzeni miejskiej Lublina – kliknij.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

  1. Ostatni sprawiedliwy

    Ma symbolizować rejestrację ciąż Haga gratulacje dla obecnej władzy nigdy więcej prawicy

  2. Jak dla mnie to dno nie sztuka. Niestety.

  3. Czy ktoś będzie miał odwagę i poinformuje nas mieszkańców kto podjął decyzję o zorganizowaniu tego czegoś oraz kto i ile za to coś zapłacił ?
    Czy sztuka nie mogłaby polegać na czymś pożytecznym ? Odmalowanie świetlicy czy sal szpitalnych dla dzieci ?
    Wyremontowanie szpecącej elewacji , czy załatanie dziur w jezdni .
    Po kiego grzyba malować schody ???

  4. Po co to komu? Ludzie potrzebuja węgla i drewna.

Z kraju