Odpowie za rozbój na znajomym

Krasnostawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie przed sądem za pobicie i okradzenie znajomego. Dzisiaj 21-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu.

W minioną środę krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło na terenie gminy Łopiennik Górny. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został zaatakowany i pobity przez swojego znajomego. Napastnik skradł mu pieniądze i zegarek, po czym uciekł.

Policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali 21–letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Dzisiaj 21-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z kodeksem karnym rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

(fot. Policja Krasnystaw)

3 komentarze

  1. „Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.” – a jakie miał stężenie glukozy, cholesterolu czy nikotyny we krwi? Co z tego, że był pijany?

  2. Franiu, Ty chyba rozwijałeś się do 10-tego roku życia, a potem tylko rosłeś, rosłeś, rosłeś…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew