Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Odpowie za nielegalne wytwarzanie papierosów

Policjanci ze Szczebrzeszyna w mieszkaniu 67-latka z gminy Sułów odnaleźli ponad 850 gilz papierosowych, tytoń i krajankę oraz elektryczną maszynkę do wyrobu papierosów. Za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych mężczyzna odpowie przed sądem.

Szczebrzeszyńscy mundurowi mieli podejrzenia, że 67-letni mieszkaniec gminy Sułów może wytwarzać wyroby tytoniowe bez wymaganego wpisu do rejestru producentów tytoniowych.

Pod tym kątem policjanci przeszukali pomieszczenia w domu 67-latka. Funkcjonariusze odnaleźli tam tytoń i krajankę w ilości ponad 21 kilogramów. Mężczyzna posiadał także ponad 850 sztuk gilz papierosowych oraz elektryczną maszynkę służącą do wyrobu papierosów.

Za nielegalne wytwarzanie papierosów 67-latek odpowie wkrótce przed sądem. Naruszenie przepisów ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych zagrożone jest wysoką grzywną, ograniczeniem wolności albo karą pozbawienia wolności do roku, jak również przepadkiem znalezionych przedmiotów.

(fot. Policja Zamość)

10 komentarzy

  1. A nie przypadkiem – szczebrzescy policjanci – winno być poprawnie?

  2. To na własne potrzeby nie można? Przeciez na wsiach gospodarze nie kupowali papierosów tylko robili skręta. Cala celebra. Spotkalo sie dwóch gospodarzy podczas orki na miedzy. Siedli zrobili skreta. Zakurzyli. Pogadali. Ech co za czasy

  3. 850 gilz no hurtownik jakich mało a codziennie tiry przez granicę z fajkami wala no ale oni celników opłacają i mogą

  4. jakby na własne potrzeby wytwarzał nikt by go nie zatrzymywał, zapewne sprzedawał i dobry sąsiad uprzejmie doniósł:D

  5. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych mężczyzna odpowie przed sądem – a mógł sie z Państwem podzielić, płacić podatek od zysków i byłoby OK, albo jeszcze lepiej.

  6. Pamiętaj chłopie (dawniej: rolniku), to proste – jak państwowe to legalne, a jak prywatne to nielegalne.
    Państwo nie lubi konkurencji.

Z kraju

Sport