Oddano do użytku odcinek ekspresówki Lublin – Rzeszów

Choć to na razie tylko fragment trasy S19 Lublin – Rzeszów, to znacznie ułatwia dojazd do samego Rzeszowa a także do autostrady A4. Kierowcy nie mogą się doczekać na kolejną cześć drogi ekspresowej.

W piątek oddany został do użytkowania 12,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Sokołów Małopolski Północ do Stobiernej. Wykonany został w powiązaniu z drogą krajową nr 19 oraz użytkowanym obecnie odcinkiem drogi ekspresowej S19 Stobierna – węzeł Rzeszów Wschód.

Umowę na realizację tego odcinka drogi ekspresowej S19 podpisano 5 czerwca 2014r. Pierwszy termin zakończenia prac ustalony był na czerwiec, jednak z uwagi na budowę tymczasowego łącznika, o który apelowali mieszkańcy, oddanie trasy do ruchu przesunięte zostało na 1 września.

-Wybudowany odcinek S19 umożliwi przejęcie części ruchu z istniejącej sieci dróg krajowych oraz odsunięcie ruchu ciężkiego od obszarów zabudowanych, ale także zmniejszy ryzyko wypadków i poprawi przepustowości na kierunku północ-południe. Nie bez znaczenia jest także skrócenie czasu podróży, oszczędności paliwa i zapewnienie komfortu jazdy oraz ograniczenie emisji spalin i hałasu w stosunku do obecnie eksploatowanych dróg – wyjaśnia Joanna Rarus z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z oddania do użytku nowej trasy, oprócz kierowców, cieszą się mieszkańcy Sokołowa Małopolskiego. Ze względu na liczne skrzyżowania i przejścia dla pieszych ruch był tam znacznie spowolniony. Do tego dochodziło do wielu wypadków.
40

42

43

(fot. GDDKiA)
2017-09-01 23:13:08

Zobacz również

32 komentarze

 1. Tylko trzy pasy ??/

 2. Wszystko ładnie, pięknie tylko szkoda, że ówczesny rząd podpisał umowe drogi S19 w przekroju 2+1. Ta ekspresówka powinna być dwujezdniowa. To samo tyczy sie obwodnicy Kocka nazywaną S19. Śmiech na sali, ale na szczęście już . rządu PO-PSL nie ma. Cieszmy się i radujmy 🙂

  • Oj tak! PiS nam da! I jeszcze dołoży!

  • poprzedni rząd podpisał to na co dostał kasę z Unii. Z resztą jak każdy inny

   • „podpisał to na co dostał kasę z Unii’ – słusznie to na co „dostali”, bo nasze ukradli !

    • Propaganda sukcesu eu

     Od 2016 jesteśmy płatnikem netto do kasy jude-uny – tj. tyle ile wpłacamy, tyle otrzymujemy „funduszy” z powrotem + wielka propaganda sukcesu i rozwoju!

     • A ja się ciesze, że jesteśmy w Unii i nie ważne że jej płacimy- bo płacimy za nadzór! Przynajmniej ktoś pilnuje żeby mniej kradli, a jak są pieniądze na konkretny cel- to ma to powstać, a nie papier przyjmie wszystko. Widocznie poprzednie pokolenia miały daleko gdzieś kto co robił, a teraz rządzą nami sami specjaliści – ja się pytam od czego? Nie ważne jaka partia wszyscy tacy sami- jakoś nikt nigdy nie odpowiadał za te gigantyczne przekręty z poprzednich lat i w przyszłości też nikt nie odpowie. Widocznie nikt nas nie nauczył jak wybierać i pilnować tych którzy rządzą nami.

     • Podaj źródło danych bo to co napisałeś nie zgadza się z danymi np GUS, EuroStat itp…. chyba że wyssałeś to z brudnego palucha u lewej nogi czy usłyszałeś w TVPiS co na jedno wychodzi… czyli propaganda niesukcesu poprzedniej ekipy czyli wstęp do prpagandy sukcesu obecnej ekipy… a kradły wszystkie ekipy po 89 o czym świadczą kolejne miliardy długu po każdej ekipie… a obecna bije rekordy poprzednich… tylko na razie wydaje się inaczej… co wyjdzie po następnej zmianie…

  • Może się mylę, ale chyba są trzy pasy, bo w przyszłości będzie dobudowana druga nitka i będzie dwupasmówka 2×3? w Kocku są wprawdzie dwa pasy, a nie trzy, ale jest zostawione miejsce na drugą nitkę, wystarczy spojrzeć na wiadukty. Trudno powiedzieć co lepsze, mieć jedno pasmo po 10 latach i drugie po kolejnych 10, czy od razu dwa po 20 latach. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety – niby lepsze coś niż nic, ale na obwodnicy Kocka zginęło już kilka osób…

  • Typowy polak, już marudzi. Trasa ma za zadanie omijać miasta i wioski.

 3. Jedna jezdnia i jeden pas. To ma być ekspres?

  • Taaa… z ograniczeniem do 70 lub 90. A i tak każdy będzie jechał ok 110…. ekspres dla mandatów…

   • Na jednojezdniowej S jest 100, na dwu.120, na A 140… Na jednojezdniowej DK 90, dwu. 100… Powtórka z przepisów;)

  • Możesz dalej jeździć po wioskach ze srednia 50 km/h i nie narzekac jak stara baba ze za wasko itp.
   Takim jak ty droga szerokosci pasa startowego lotniska Świdnik Flughafen i tak byla by mala.

  • nie ma drogi zle jest tez zlle ale co ci to przeszkadza resorkiem to po dywanie mozesz

 4. Trzy pasy i bez rozdzielenia – do d… z taką ekspresówką.

  • Otóż to. Bo na DK 50 od Grójca do Wiskitek też tak jest ale nie nazywa się S 50 tylko DK 50. Ale co tam – kasa wzięta za S a wybudowana DK 🙂 paranoja, co ludzie łykają i z czego się cieszą nie widząc przekrętu…

 5. 1 pas ruchu – żałosne !!! , niech się trafi stary grat, który jedzie 50 i jest masakra -bo są jeszcze na dodatek podwójne linie ciągłe i na wyprzedzenie nie ma szansy ! Oddana do użytku nadaje się do przebudowy.

  • Jaki kraj takie autostrady 🙁

  • i przez to będzie więcej wypadków – jazda na czołówkę

   • Jazda na czołówkę? Dla nie których zamiast dwóch ciągłych powinnienbyć mur ze znrojonego betonu. A na takiej drodze naprzemiennie są pasy dublowane właśnie do wyprzedzania, zazwyczaj co 1 -1,5 km. Ale po co czekać 30 sekund i wyprzedzać zgodnie z przepisami?

  • Po coś są co jakiś czas dwa pasy

 6. Prawda jest taka że te wszystkie drogi które robią to było zlatwione za czasów PO

 7. To jest ekpresówka za stówkę!

  Urzędnicza propaganda taka sama, jak rzekoma zielona fala na lubelskich ulicach, jak islam religią pokoju… qu**wa mać

 8. Najlepsze, że komentują to ludzie, którzy nigdy nosa poza własny region nie wystawili. W takich Niemczech (które tak uwielbiacie) ekspresówki o standardzie naszych krajówek to norma.

  • Tylko tam taka droga to tylko dodatek do pobliskiej autostrady.

   • Wcale nie. Tam również jej dużo dróg 2+1, do tego skrzyżowania bezkolizyjne i jest usprawnienie przepustowości drogi. A o to głównie chodzi. Nie potraficie pojąc ze ekspresówka to nie tylko dwa pasy i gaz w podłogę? Na takiej drodze nie ma potrzeby zatrzymywać sie tysiąc razy bo ktos w lewo skręca czy np traktor sobie jedzie. Zamysłem tych dróg jest utrzymanie płynności ruchu. Ale tumany i ich male rozumki przesadzone z małego fiata czy innej syrenki nie potrafią do tego dojść. Grunt to zabytkowego gruchota rozpędzić do połowy prędkości światła i wyprzedzić co tylko sie da. Wypadki na tego typu drogach to nierespektowanie oznakowania, linii ciągłych itp no ale przecież każdy polski kierowca to miszcz nad miszcze i musi być z przodu.
    Ruska zasada”ани шага на зад” nie pozwala być za innym sternikiem

 9. Trzeba spojrzeć na to pozytywnie nie będzie ciężarówek wyprzedzających się kilometrami, lewopasowców też raczej nie będzie.

 10. Aby patrzeć GDAKA-PIS i tak opłaty nałoży jak na prawdziwej S. Kasa i tylko kasa się liczy nieważne kto rządzi. PIS o tyle jest cwany, że od czasu do czasu wybranym jakieś ochłapy rzuci ale i tak ściągnie od nas wszystkich. Bo przez dwa lata jakoś obniżenia jakichkolwiek podatków nie widać ale za to ile obietnic. Tylko, że za same obietnice drożejącego masła czy węgla nie kupię.

  • pleban okolicznej parafii bez udziałów w zyskach

   Póki co to opłatami objęte są pojazdy powyżej 3,5 t dmc.
   Auta osobowe nie płaca za drogi klasy S. Tak jak dostawczaki 3,5 t które wożą po 5 t.

 11. Jechałem tamtędy i jakoś ronda sobie nie przypominam…

 12. no to brawo ty oddaj kwity zanim komus krzywdę zrobisz

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków