Oddaliła się z ośrodka opiekuńczego, przeszła 5 kilometrów lasem. Znalazł ją policjant wracający do domu

Wczoraj policjanci prowadzili poszukiwania na terenie gminy Frampol zaginionej podopiecznej ośrodka opiekuńczego. Na kobietę natrafił policjant wracający do domu.

Wczoraj wieczorem biłgorajscy policjanci otrzymali informację o oddaleniu się z ośrodka opiekuńczego w gminie Frampol jednej z podopiecznych. 48-letnia kobieta nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji oraz przyjmuje silne leki. Policjanci ruszyli więc na poszukiwania.

Mundurowi sprawdzali okoliczne lasy, asfaltowe i gruntowe ciągi komunikacyjne, dworce i przystanki autobusowe, pustostany oraz inne miejsca w których kobieta mogłaby przebywać. Trwające przez kilka godzin poszukiwania z uwagi na porę nocną i reorganizację sił zostały chwilowo zawieszone i miały być wznowione około godziny 5:30. Planowane było użycie m.in. policyjnego drona, kamery termowizyjnej i wsparcie straży.

Około godziny 4:00 policjant wracający do domu z akcji poszukiwawczej napotkał zaginioną kobietę. 48-latka przeszła lasem około 5 kilometrów. Powiedziała policjantowi, że widziała i słyszała szukających ją policjantów, ale jak się zbliżali ukrywała się w zaroślach. Kobieta nie odniosła obrażeń i została przekazana pod opiekę personelowi placówki.

(fot. Policja)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Czy szanowana redakcja mogłaby powiedzieć gdzie na terenie gminy Frampol znajduje się jakikolwiek ośrodek opiekuńczy?

  • Miejsko-Gminny
   Ośrodek Pomocy Społecznej
   we Frampolu

   ul. Kościelna 29
   23-440 Frampol

   • Redakcja chyba tu czegoś nie rozumie. MOPS-y lub w gminach wiejskich GOPS-y znajdują się na terenie każdej gminy bo są to instytucje samorządowe świadczące pomoc społeczną. Ale nie są to ośrodki opiekuńcze ani opiekuńczo-wychowawcze. Ja pytałem czy może szanowna redakcja wskazać mi choć jeden taki ośrodek działający na terenie gminy Frampol. Bo

 2. Jeśli opisujecie zdarzenie to również trzeba to robić rzetelnie. Zdarzenie, które opisujecie powyżej miało miejsce na terenie gminy Biłgoraj a nie Frampol. Pozdrawiam

  • A przepraszamy, w jaki sposób mieliśmy się dowiedzieć o tym :)? Proszę myśleć logicznie, opieramy się na informacji od rzecznika, a nie własnych poszukiwaniach w terenie w danej gminie :). Zastrzeżenia prosimy przesłać do KPP Biłgoraj ;).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności