Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oddał mocz na pomnik oraz zniszczył kwiaty. Obywatel Białorusi miał 2 promile alkoholu

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zanieczyścił fekaliami pomnik w centrum Hrubieszowa. Obywatel Białorusi miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w centrum Hrubieszowa, na miejskim deptaku. Strażnik miejski obserwujący obraz z kamer monitoringu, zauważył mężczyznę wyrywającego kwiaty z kwietników. Następnie oddał on mocz na pomnik historyczny.

Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol policji, który zatrzymał wandala. Jego wybryk zarejestrowała kamera miejska. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 23-letni obywatel Białorusi, który przyjechał do pracy w Hrubieszowie jest nietrzeźwy i ma 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. 23-latek tłumaczył, że był pijany i nie wiedział co robi. Wkrótce obywatel Białorusi stanie przed sądem. Za przestępstwo znieważenia pomnika grozi mu wysoka grzywna lub kara ograniczenia wolności.

(fot. Policja Hrubieszów)

13 komentarzy

 1. Sam mocz to nie fekalia.

  • Ot ekspercka ocena. Ale co fakt, to fakt, brakuje tu jeszcze czegoś, by spełniło znaczenie tego terminu.

  • ..........................

   Sprawdź sobie definicję- fekalia to stałe lub półpłynne odchody ludzkie (mocz i kał).

   • Nie chcę się z Tobą spierać o tak g.wnianą sprawę, ale skoro zadałeś/-aś sobie tyle trudu ze znalezieniem definicji tego terminu, to chociaż przeczytaj go ze zrozumieniem. Z tejże definicji wynika właśnie, że sam mocz to nie fekalia.

 2. Typowy pieszy, ale taniej wychodzi posprzątanie pomnika niż czyszczenie kompleksu basenów po „incydencie”.

 3. Trochę jak ta baba, ktora najechała na motocyklistę. Po prostu nie pamięta, co się stalo XD

 4. Tak. To jest właśnie to. Polityka rządu jest taka że ogromna moc Ukraincow czy Białorusinów przybywa do kraju min do pracy. Cala Zachodnia Polska jest już zawalona. A tutaj na Wschodzie zarabiają więcej na rownorzednych stanowiskach od Polaków.

 5. Nie chcą zatrudniać w Hrubieszowie Ukraińców, bo pamiętają o UPA, a jak się okazuje Białorusini też niewiele lepsi.

 6. wydalić z 5 letnim zakazem przyjazdu… i to bardziej zaboli i nauczy

 7. Wydalić to ścierwo z naszego kraju.