Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odbudowali zniszczoną przez ogień fabrykę, ta płonęła ponownie

Po raz kolejny w tym roku miał miejsce pożar fabryki pelletu koło Włodawy. Zapalił się niedawno odbudowany po poprzednim pożarze dach. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

Ogień na terenie fabryki pelletu przy ul. Garbarskiej w Orchówku w powiecie włodawskim został zauważony w środę ok. godziny 4 nad ranem. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się, że płonie budynek suszarni, a ogniem objęta jest drewniana konstrukcja krytego blachą dachu.

Dzięki temu, że pożar został zauważony w początkowej fazie oraz szybko powiadomiono strażaków, szybko udało się opanować sytuację i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej z Włodawy i okolicznych miejscowości. Straty zostały wstępnie oszacowane na ok. 5 tysięcy złotych.

Co ważne, blisko miesiąc temu w tym samym miejscu również prowadzona była akcja gaśnicza. Na początku stycznia pożar został zauważony kilka minut przed północą. Wtedy ogniem objęte było całe poddasze budynku a pożar był już znacznie rozwinięty. Akcja gaśnicza trwała aż 9 godzin i brało w niej udział 12 zastępów, łącznie 50 strażaków. Straty zostały wtedy oszacowane na około 500 tys. zł.

2018-02-07 14:37:46
(fot. Paweł Czoboda – zdjęcie z pierwszego pożaru w fabryce)

5 komentarzy

  1. Może to się im po prostu oplaca

  2. a może komuś po prostu przeszkadza ta firma i chce im zaszkodzić

  3. Bankrutujemy, czy się palimy?

  4. pellet słuzy do palenia. Może produkt ktoś nieostrożnie testuje

  5. Jak się oszczędza na wszystkim to wychodzą takie kwiatki…

Z kraju