690 680 960

Od wtorku zmiana w organizacji ruchu na ul. Diamentowej

Kierowcy pokonujący ul. Diamentową w Lublinie musza liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Zostanie ona wprowadzona w najbliższy wtorek.

Od dnia 20 sierpnia, czyli w najbliższy wtorek, w godzinach porannych zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ul. Diamentowej.

Zajęte zostaną dwa pasy ruchu pod wiaduktem kolejowym — lewy i środkowy jadąc od ul. Wrotkowskiej w kierunku ul. Jana Pawła II. Ruch będzie odbywał się prawym pasem.

Po zakończeniu prac przy powyższym etapie (23- 26 sierpnia) będą wprowadzane zajęcia dwóch pasów ruchu prawego i środkowego najpierw na jezdni prowadzącej do ul. Jana Pawła II, a następnie na jezdni przeciwnej.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Przecież tam już jest zabrane praktycznie po 1 pasie. Jadąc od strony JP II właściwie ch*j wie jak jechać bo zarówno z wiaduktu jak i dołem ma się pół swojego pasa i pozostaje środek. Oczywiście Ci, którzy jadą dołem i muszą ustąpić pierwszeństwa w d*pie to mają, nawet nie zwalniają i tylko cudem nie doszło tam jeszcze do kraksy. Oczywiście kretyni odpowiedzialni za oznakowanie też to w d*pie mają i nie raczyli namalować na żółto tymczasowych pasów, które wprowadziłoby trochę ładu i składu. Czego się zresztą spodziewać jak przy całym remoncie/budowie wiaduktu po 3 m-ce brakowało oznaczeń lub były mylące.

  • A kto Ci naopowiadał że ci z prawej nie mają pierwszeństwa? Jadąc z wiaduktu zjeżdzasz z lewego na środkowy pas, jadąc dołem z prawego na środkowy więc w takiej sytuacji pierwszeństwo mają ci z prawej.
   W kwestii tragicznego oznakowania zarówno prac związanych z wiaduktem drogowym jak i kolejowym to masz całkowitą rację. Nawet nie trzeba malować lini – wystarczy dołożyć pachołki pod wiaduktem kolejowym dzieląc środkowy pas jezdni.

   • W jakim celu na prawej(dolnej) jezdni jest znak A-7? Dla ozdoby?

   • Te realista, jak ty nie odrozniasz znakow ustąp pierwszenstwa (jazda dołem) i pierwszeństwo przejazdu (jazda górą) to oddaj prawko do wydziału komunikscji sieroto

    • Zygiel musisz wiedzieć że znak A-7 obowiązuje w miejscu krzyżowania się kierunków ruchu pojazdów,rowerów lub pieszych.Przy zmianie pasów ruchu obowiązują inne zasady.Więc nie wyzywaj kogoś od sierot będąc nim sam.

     • No niestety sierotą to jesteś TY – powinieneś poznać przepisy dla swojego i innych bezpieczeństwa:

      Znak A-7 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony. Przepis stosuje się odpowiednio do znaku A-7 umieszczonego przed torowiskiem pojazdów szynowych lub w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu.

      Art. 2. pkt. 10

      skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;

 2. Ile łat będą to robić Cały czas szybciej zrobili krochmalna niż ci ten most

  • Astaldi oddaj kasę :)

   A ty @fiat126 taki chętny ponosić koszty i robić coś bez zapłaty?
   To było dogadać się z włoską firmą Astaldi.

 3. obudzili się w sam czas, tuz przed 1 września kiedy będą mega korki. Gratulacje.

  • a włochom było mało

   Sierpień 2018
   Premier Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytowali modernizowaną linię kolejową nr 7 Warszawa – Lublin.
   (…) Przystępujemy do ogromnej fazy remontów szlaków kolejowych, na co przeznaczyliśmy 67 mld zł. To jest kwota bez precedensu – mówił premier Mateusz Morawiecki w Dęblinie. Jak stwierdził, rząd odbudowuje tory kolejowe „w wielkości do tej pory zupełnie nieznanej” (…)

   Październik 2018
   (…) Włoska firma Astaldi oficjalnie potwierdza, że zerwała umowę na przebudowę linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Tłumaczy, że to przez drożejące materiały i robociznę oraz problemy z dostępnością tłucznia. Jej podwykonawcy nie mogą się doprosić zapłaty (…)

   Czego jeszcze nie rozumiesz?
   Może włosi myśleli, że polscy podwykonawcy będą pracować za „miskę ryżu”…

 4. Realista nie zauważył na dolnej jezdni znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu- a na wiadukcie stoi znak droga z pierwszeństwem przejazdu I co masz kłopoty z rozumieniem przepisów.

  • Jak ci śnieg albo inne ustrojstwo spowoduje ze pasy ruchu będą niewidoczne to będziesz mógł egzekwować owe znaki.Tymczasem zmieniaj pasy stosując zasady o zmianie pasów ruchu lub plać.

 5. Tak samo jest z drugiej strony. Jadać z ulicy Wrotkowskiej w kierunku Al. Jana Pawła też jest znak „Ustąp pierwszeństwa”. Jadący ulicą Diamentową w dół mają pierwszeństwo nawet zjeżdżając od razu na prawy pas ponieważ zjeżdżają z ronda. Ale każdy ma to gdzieś….. do czasu…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej