690 680 960

Od początku wojny w Ukrainie do Polski przyjechało niemal 800 tys. uchodźców

Od początku wojny do Polski przyjechało z Ukrainy już niemal 800 tys. uchodźców. Obecnie nasz kraj przyjął największą liczbę osób uciekających z Ukrainy przed rosyjską agresją.

Od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało 787,3 tys. osób. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili rekordowe 106,4 tys. podróżnych z Ukrainy. Dzisiaj do godz. 7 do kraju wjechało 33,7 tys. osób, to o 34% więcej niż wczoraj.

Nadal nie ustają próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Minionej doby na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 22 cudzoziemców – obywateli Jemenu, Syrii, Iraku i Tadżykistanu. Za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby, które przewoziły 7 obywateli Iraku. Dzisiaj zatrzymano już 34 osoby, tym 28 osób, które na odcinku ochranianym przez PSG Czeremcha siłowo forsowały granicę.

Wczoraj strażnicy graniczni, strażacy oraz żołnierze prowadzili 4-godzinną akcję ratowniczą na bagnach w okolicach Narewki. Uratowano 8 mężczyzn – obywateli Syrii, którzy wcześniej przerzucili drewniane bale przez concertinę i nielegalnie przeszli do Polski. Mężczyźni są w dobrym stanie zdrowia.

Od początku wojny w Ukrainie do Polski przyjechało niemal 800 tys. uchodźców

(fot. SG)

21 komentarzy

 1. kto to ogarnie ?? kto za to zapłaci ?? Czy Polska jest jakimś gospodarczym krezusem że nas na to stać ??? Gdzie jest unia dlaczego nie prosimy Unię o pomoc ??
  jak długo oni tu zostaną ?? gdzie będą mieszkać pracować zyc ?? przecież na ukrainę nie wrócą skoro wszystko zbombardowane
  wtedy zobaczycie co to za naród i jak nam za to podziękuje

  • Dostaniemy 300 mln euro z Unii. Pieniądze są już zatwierdzane. Poza tym dużo Ukraińców podejmie u nas pracę i zapełni lukę braku pracowników.

  • Masz rację i mądrze piszesz. Dopisałbym więcej ale nie mogę bo będę surowo ukarany za mowę nienawiści na tle narodowościowym. Polski już nie ma. Pozdrawiam.

  • Jasny Gwint !!!

   Jeśli podziękują to baaardzo nieliczni, większość będzie żądać, tak jak nasze próżniaki: „Należy mi sie !!!”
   Kwestia czasu…

   • A masz jakieś statystyki odnośnie dotychczasowych żądań?
    Pytam, ponieważ Ukraińcy mogą do Polski wjeżdżać bez wizy od czerwca 2017 roku.
    Zarówno do Polski jak i wszystkich krajów strefy Schengen.
    Ile milionów przez te prawie pięć lat przyjechało do Polski i „żądało”.
    A praca?
    ZUS podawał, że według stanu na koniec czerwca 2021 składki odprowadzało 603481 obywateli Ukrainy.
    Tak właśnie zasilają ZUS aby miał na bieżące wypłaty emerytur.

  • kierowcabombowca

   Nie pierdziel głupot, mamy zatwierdzoną kasę unijną. Co do podziękowań za udzieloną pomoc, to nie bałbym się o niewdzięczność Ukraińców, bardziej liczę „na wdzięczną pamięć” kacapów. Jeżeli masz się za prawdziwego Polaka, poznasz pewnie ten cytat: „Lecz ja znam, co być wolnym z łaski Moskwicina” Jeśli nie rozpoznajesz, to jesteś tylko kacapem.

  • Dokładnie. Co z naszym rynkiem pracy. Niedawno jeszcze jej trochę było, a zaraz nie będzie..już widzę ogłoszenia, że szukają pracy dla Ukrainek. Będzie się działo;)

   • Jeżeli uciekinierzy wojenni bez znajomości języka, przeszkolenia, dokumentów, mieszkania, w sumie bez niczego, jedynie z dziećmi na głowie, są w stanie Pani zabrać pracę, to musi być Pani naprawdę beznadziejnym i leniwym pracownikiem.

 2. Będzie kilka milionów.

 3. Wieśniaczka w szpileczkach z ostrogami

  Od początku wojny w Ukrainie, do wiadomości publicznej podaje się ile tam zginęło dzieci, cywilów, ile zniszczono rosyjskiego sprzętu wojskowego, ilu zgięło rosyjskich żołnierzy, ale nigdy nie widziałam informacji ilu zginęło żołnierzy ukraińskich… czyżby byli nieśmiertelni ???

 4. … szybko będzie 5 mln

 5. Możecie wierzyć lub nie w przepowiednie dla Polski, ale wszystkie mówią, że za to, że Polacy mają tak ogromne serca to Polska w wielkiej wojnie zostanie prawie ocalona. Pod warunkiem, że będziemy wtedy przyjmować wszystkich. nawet uciekinierów z państw wroga. I jak narazie serce rośnie widząc aktywność Polaków. Ale kochani przed nami jeszcze wiele miesięcy a może i lat ciężkiej pracy. Ukraińcy z czasem będą się u nas zatrudniać i pracować na nasze pkb.

  • Słuchaczka Radia Wieprzowa Twarz

   Na mnie nie muszą pracować Ukraińcy, a więc: czy się sto, czy się leży, emerytura się należy.

  • Jarosław K. powinien być zadowolony z rozwoju sytuacji – tyle dzieci nie było w Polsce od dawna.

  • Tak, bedą pracować tak samo, jak ci opaleni inżynierowie u naszych zachodnich sąsiadów.

 6. Cała UE zachwyca się pomocą jaką udzielamy ale jak nie było tak nie ma pieniędzy z Funduszu na odbudowę ,środków na uchodzców też jeszcze nie przekazano . Pomagać trzeba wiadomo ale my tu musimy normalnie żyć ,płacić podatki by na to wszystko wyrobić .

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Nie przesadzaj z tym płaceniem podatków, płacą tylko ci, którzy jeszcze chcą pracować, pracują i muszą płacić podatki, ale ci którym wg. TVN: „warto pomagatsc”, potrafią tylko brać.
   Dzięki Bogu i COVID’owi jest ich sporo mniej niż przed pandemią

  • A tobie przytrafiło się kiedyś komuś pomóc?
   Nieważne czy WOŚP, Caritas czy też jakakolwiek inna fundacja.
   Pomogłeś czy też odmówiłeś pomocy bo ktoś nie dał ci pieniędzy abyś je przekazał na pomoc?
   To jest właśnie logika sknery i wiecznie narzekającego egoisty.

 7. Bardzo dobrze , wreszcie ukraincy wypedzal z rynku pracy tych polonusow co ciagle chca podwyzek i wiecznie nosa zadzieraja pomimo ze nic nie potrafia.

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas