Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od ośmiu godzin strażacy walczą z pożarem. Straty będą bardzo duże (zdjęcia)

W nocy z wtorku na środę w miejscowości Cuple doszło do pożaru stodoły. Nadal trwa akcja gaśnicza, udział w niej wzięło już 18 zastępów straży pożarnej. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Pożar na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Cuple w powiecie lubelskim został zauważony o godzinie 1.30 w nocy z wtorku na środę. Palił się budynek stodoły o wymiarach 8×12 m. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak nam wyjaśniał st. kap. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, działania strażaków cały czas trwają. Łącznie w akcji gaśniczej brało już udział 18 zastępów straży pożarnej z PSP jak i OSP. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska, w działaniach uczestniczy jeszcze 5 zastępów straży pożarnej.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia pożaru. Wiadomo już, że straty będą znaczne. Oprócz stodoły spłonęły również m.in. maszyny rolnicze.

11 komentarzy

 1. 100 metrów stodoły, na biednego nie trafiło
  jak mądry, to ma wszystko ubezpieczone, jak skąpy głupiec, to dobrze mu tak

  • Jak się całe życie wegetuje w kawalerce w bloku, to faktycznie, 100 m2 to przestrzeń niewyobrażalna. A na wiejskie warunki to jest mała stodółka, nawet nie murowana, tylko słupy z cegły wypełnione deskami, biednie. Suma ubezpieczenia góra 30 tysi, z czego wypłacą może połowę. Właśnie na biednego trafiło, expertko.

   • oczywiście, na wsi każdy bidny aż mu się fury na podwórku nie mieszczą a maszyny w 100 metrowej stodole
    same biedaki za unijne dopłaty do wszystkiego

  • Zapraszamy na wieś skoro tutaj taki dobrobyt i na wszystko dają!
   A nie siedzisz w bloku z dwoma pokojami i pierdzisz w stołek przed tv .

   • kilkanaście lat na wsi pokazało mi bardzo dobitnie, że nie nadaję się do tego syfu, który robicie wokół siebie, do tej chemii, którą lejecie na wszystko bez umiaru, do tego nieludzkiego traktowania zwierząt, do waszego chamstwa, pijaństwa i buty
    wolałabym gołębnik w mieście niż tą waszą syfiastą wiochę z zatrutymi hektarami
    bo przecież „miastowy zeżre wszystko”

 2. Co tam, jeszcze żaden forumowy expert nie wyjaśnił przyczyn pożaru? Wszyscy experci jeszcze w szkole, albo odsypiają wieczór wyborczy?

 3. Pewnie zwarcie instalacj lub też mokre siano a najpewniej podpalenie bo stodoły same się nie pala tylko dziwi mnie ze gość miał stodole pełna co dzis już jest zadkoscia

 4. Stodoła miała wielkość 8×24. Błędnie podano jej długość jako 12m. Sześć części po cztery metry to 24m. Długość pomiędzy poszczegolnymi osiami słupów to 4m więc wychodzi nawet 24 m i i dwie połówki słupów po końcach. Szerokość to faktycznie standardowe 8 m.

Dodaj komentarz

Z kraju