Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Od najbliższej soboty obowiązał będzie wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Wzorem lat ubiegłych, od 22 czerwca br. (sobota) będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Bazuje on na rozkładach wakacyjnych obowiązujących w ubiegłym roku.

Zmodyfikowany rozkład wakacyjny

– Zapewniona została taka sama liczba pojazdów w ruchu, natomiast realizowana jest większa liczba wozokilometrów – dziennie wykonywanych jest ok. 1 tys. km więcej w stosunku do poprzedniego roku. Co przekłada się na zwiększenie łącznej podaży w okresie wakacyjnym o ok. 50 tys. wzkm. W dzień powszedni obowiązywał będzie rozkład wakacyjny, czyli lekko zmodyfikowany w stosunku do rozkładu obowiązującego w roku szkolnym, uwzględniający zmniejszony popyt z uwagi na wakacje, urlopy, przerwy w nauce, ale zapewniający dojazd do zakładów pracy i dostosowany do przewidywanych na najbliższy czas potrzeb na komunikację miejską – informuje Monika Fisz Starszy Inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Soboty i niedziele bez zmian

Rozkład obowiązujący w soboty i dni świąteczne pozostaje bez zmian z uwzględnieniem sezony letniego tj. wzmocnienie obsługi Zalewu Zemborzyckiego. Jednocześnie sytuacja w komunikacji miejskiej jest przez nas stale monitorowana.

– Zmiany w rozkładach na okres wakacji są wprowadzane co roku, jest to procedura wdrażana w wielu miastach w Polsce, a Lublin nie jest wyjątkiem. Decyzje odnośnie kształtu wakacyjnego rozkładu jazdy opieramy na ubiegłorocznym rozkładzie i popycie na komunikację miejską, uwzględniając większą niż rok temu liczbę kursów m.in. do obsługi Dworca Lublin – wyjaśnia Monika Fisz.

Zmiany wdrażane od 22 czerwca br. (sobota):

1. Wzmocnienie obsługi Zalewu Zemborzyckiego
Linie: 1, 21, 37 – w soboty, niedziele i dni świąteczne wybrane kursy skierowane do pętli Dąbrowa.
Linia 6 – w soboty, w niedziele i dni świąteczne wybrane kursy wydłużone do pętli Żeglarska.
Linia 8 – zwiększenie liczby kursów w soboty, niedziele i dni świąteczne.
Linia 15 – przez cały tydzień wybrane kursy skierowane do pętli Dąbrowa.

2. Komunikacja nocna
W okresie wakacyjnym linie nocne N1, N2 i N3 będą kursowały tak jak obecnie czyli dwa razy w tygodniu (noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) z częstotliwością co 60 minut.

3. Częstotliwość kursowania
– Główne linie komunikacyjne takie jak: 6, 17, 18, 26, 31, 39, 57, 150, 151, 156, 158, 159, 160 będą kursowały w dzień powszedni w godzinach 6:30 – 16:30 co 24 minuty.
– Linie 74 i 155 będą kursować w godzinach szczytu co 24-25 minut.
– Linie 2, 3, 7, 13, 14, 15, 29, 32, 34, 40, 55, 153 będą kursować w godzinach szczytu co 30 minut.
– Zmniejszenie liczby kursów w dzień powszedni nastąpi również na liniach: 1, 4, 5, 8, 11, 12, 16, 20, 21, 25, 38, 42, 44, 45, 154, 161.
– Zawieszeniu ulega linia nr 912.
– Na okres wakacji zawieszeniu ulega funkcjonowanie linii nr 301, 302 i 303 (funkcjonowanie linii o charakterze przyspieszonym zostanie przywrócone po wakacjach).
– Zawieszeniu ulega funkcjonowanie linii DL.

4. Nowy przystanek dla linii nr 85
W miejscowości Motycz będą zlokalizowane dwa nowe przystanki Motycz – Gawidzielówka NŻ 01 i 02.

Rozkłady pojawiają się sukcesywnie na przystankach. Na stronie ZTM Lublin będą dostępne najpóźniej w środę.

(Źródło: ZTM Lublin)

16 komentarzy

 1. Nie lepiej już całkiem zlikwidować tą pseudokomunikację ?

  • Dokładnie. Potrzeba jeszcze ze 40.000 kolejnych osobówek w mieście, żeby zakorkować Lublin raz na zawsze. A wtedy to już wszyscy będziemy jeździć komunikacją albo rowerami.

   • Do zakorkowania miasta wystarczy garstka rowerzystów.

   • MPK ma więcej 4-drzwiowych byczych autobusów niż jeździ w nim ludzi, kiedyś to było tłoczno teraz mamy ,15tą i później i se usiądź można nawet żałośnie mała liczba ludzi jeździ MPK.

  • tu jeszcze nie USA

 2. nie jestem rasista, nie mam nic do rasistow

  znowu wszystko bedzie spóźnione, zapchane, albo nie przyjedzie wcale, klasyka.

 3. kronikidewelorozwoju

  Rozwijacz sępi na mpk, bo ciuła na kolesioseum do czarnego cyrku. Panowie z Klubu już się niecierpliwią.

 4. A kiedy planowane jest wdrażanie zmian z przebiegiem tras?

 5. To bez znaczenia . Nikt nie kontroluje przejazdow . Wielokrotnie zglaszem bledy , i zawsze o3mywalem odp ze wedlug ich danych kursy byly zgodne z rozkladem . 😡🤬

 6. Znów wieczorem nie bedzie jak z roboty wrocic! 45 jeszcze mniej niz teraz???? Jeny….

 7. „Wakacyjny rozkład MPK”.
  To ma sens.
  Dochodzi do całkowitego rozkładu MPK i przez wakacje prawie nie jeździ.

  Kiedy przywrócenie częstotliwości kursów sprzed pandemii ja się pytam?
  Bo obecne „normalne” są rzadsze niż „wakacyjne” sprzed pandemii.

  • Wcale, powód jest banalnie prosty. Nie ma kierowców. Nikt nie użerać się z bydłem za minimalną krajową. Tam już tylko desperaci pracują

 8. Ooo fajnie, autobusy będą jeździły nie co 40 minut, a co godzinę, w niedziele ci dwie. Nie dziwne, że ludzie wybierają własne auto.

 9. Rozumiem że w związku z tym obniżone też zostaną ceny biletów okresowych w czasie wakacji, bo skoro będzie mniej autobusów i nie będzie kilku linii to czas dojazdu drastycznie się wydłuży.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport