690 680 960

Od lat strażacy przyjeżdżają do tego samego pustostanu w Lublinie. Budynek wciąż jest podpalany (zdjęcia)

Po raz kolejny lubelscy strażacy gasili pożar pustostanu przy ul. Czwartek. Było to kolejne tego typu zdarzenie w tym miejscu w ciągu ostatnich godzin. Co więcej, budynek ten podpalany jest kilka razy w ciągu roku.

W nocy z poniedziałku na wtorek strażacy prowadzili akcję gaśniczą w pustostanie przy ul. Czwartek w Lublinie. O godzinie 2:15 zostali zaalarmowani, że z piwnicy budynku wydobywa się dym. Na miejscu interweniowały trzy zastępy, łącznie 13 strażaków, oraz policja.

Jak się okazało, paliły się zgromadzone w środku śmieci. W budynku nikogo nie zastano. Działania zakończyły się przed godziną 4 rano. Wstępną przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Był to kolejny pożar w tym miejscu w ostatnich godzinach. Wczoraj o godzinie 9:50 z budynku również wydobywał się dym. Tak samo paliły się zgromadzone tam różnego rodzaju śmieci. Przyczyną też było podpalenie.

Jak wyjaśniał nam kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, pożary w tym budynku występują od kilku lat. W tym roku prowadzono już trzy akcje gaśnicze, w ubiegłym roku również trzy, w 2018 roku budynek palił się cztery razy, a w 2017 roku trzy razy. Za każdym razem przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

(fot. nadesłane – Matthew)

13 komentarzy

 1. Ktoś chce to zrównać z ziemią by postawić nowy blok.

 2. Tylko ja mam nie odparte odczucie, ze Lublin z roku na rok jest coraz bardziej przesiąkniętny przestępczością ? Że to miejsce staje sie takim, jakby to powiedzieć nieoficjalną ”przystanią” dla różnej maści wyrzutków, ukrywających się przed wymiarem, przegrywów etc.. Od wielu juz miesiecy zrezygnowałem z popołudniowych lub wieczornych wyjść w miasto. Bo Idąc przez Lublin mam wrażenie że autentycznie zaraz dostaniesz pobity, opluty, wyzywany. Wykrzywione nienawiścią twarze to absolutna tutaj norma. A fizyczne ataki na Twoja godność i przestrzeń cielesną stały sie czymś zupełnie normalnym. Samobójcze skoki przez okno to już w zasadzie lubelski ”sport”. A to wszystko przy akompaniamecie kościołowych dzwonów i panoramie krzyży, symboli cierpienia..

  • Wiesz, że takie fobie można leczyć? Warto abyś spróbował. Świat naprawdę nie jest taki jakim ci się wydaje. Wracam dzień w dzień z pracy spacerkiem i nawet przez chwilę nie miałem takich odczuć jak ty.

 3. Głupi uśmiech na piance piwa

  Powinna Straż pożarna przeciąć budynek na cele doskonalenia umiejętności… Tzw. ćwiczeń terenowych… I po problemie

 4. Głupi uśmiech na piance piwa

  Przejąć oczywiście 😉

 5. Narodowy Akrobata

  TBV nie śpi. 😉

 6. Nowy sposób na BDO

 7. Czwartek =patologia ! ! !

 8. Mati fajne fotki to wszystkie z balkonu robiłeś?

 9. Nie rozumiem dlaczego to jeszcze nie zostało rozebrane. Ktoś wie? Fajnie gdyby zrobić tam parking dla interesantów NFZ bo zastawiają wszystkie ulice, mieszkańcy też mają za mało miejsc.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas