Od kilku miesięcy kradł infrastrukturę kolejową. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przygotowali zasadzkę

Nocna akcja funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Dęblinie. Przygotowali zasadzkę na złodzieja infrastruktury kolejowej. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych wielogodzinne oczekiwanie w ukryciu przyniosło skutek.

Na szlaku kolejowym przebiegającym przez Dęblin i okolice w ostatnim czasie zaczęło dochodzić do kradzieży infrastruktury. Po ujawnieniu kolejnej z nich sprawą zajęli się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Znając schemat działania złodzieja postanowili przygotować na niego zasadzkę. W nocy ukryli się w pobliżu torów i czekali aż ten się pojawi, aby ująć go na gorącym uczynku.

Oczekiwanie przyniosło skutek, gdyż w pewnym momencie funkcjonariusze dostrzegli znajdującego się na torowisku mężczyznę. Od razu postanowili go ująć. Ten na ich widok rzucił się do ucieczki. Prawie mu się to udało, jednak pomógł nowoczesny sprzęt w jaki wyposażeni są pracownicy kolei.

– Mężczyzna ukrył się tak, że udało się go znaleźć dzięki kamerom termowizyjnym, w które jesteśmy wyposażeni. Ujęty 37-latek posiadał przy sobie również narzędzia służące do dokonywania kradzieży. Na miejsce została wezwana policja, której przekazano mężczyznę – wyjaśniał nam Piotr Stefaniuk z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 11 zarzutów kradzieży mienia, w trakcie przesłuchania przyznał się on do zarzucanych mu czynów. Spowodowane przez niego straty oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. SOK/zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Sprzedał za 700zł a odda 10 000zł z naszych podatków. Na sanatorium też mu wszyscy się złożymy.

  • Mimo to lepiej żeby on, z narzędziami czy bez, już po torach się nie szwendał. Stać nas na przekop Mierzei to i na sanatorium starczy.

   • Taniej wyjdzie sanatorium, niż miałby kolejne szkody powodować. Przestępców trzeba wsadzać do więzienia, nawet jeżeli się to nikomu nie opłaca. Więzienia nie są od tego, żeby zarabiać na siebie, lecz jest to koszt, który ponosi społeczeństwo (podatnicy) właśnie po to, żeby nie było złodziejstwa, a mordercy nie chodzili po ulicach.

 2. Do tego pisiory doprowadzili ze ludzie z glodu kradno

 3. Namarzli się, a i tak spaprali sprawę. Przecież on tylko „znajdował się na torach”, a za znajdowanie się na torach to może mu grozić co najwyżej mandat za znajdowanie się w miejscu niedozwolonym.

 4. …W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 11 zarzutów kradzieży mienia, w trakcie przesłuchania przyznał się on do zarzucanych mu czynów…

 5. do tego głupi ten 37 latek, chyba że wymusili zeznania pałami

 6. A gdyby był ministrantem to by mu się upiekło

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą