Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatele Ukrainy nielegalnie pracowali w jednej z firm na terenie powiatu włodawskiego

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych działań kontrolnych, ujawnili sześciu nielegalnie zatrudnionych obywateli Ukrainy. Właścicielowi firmy grozi kara nawet do 30 tys. złotych.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzili kontrole legalności zatrudnienia w jednej z firm na terenie powiatu włodawskiego.

Ujawniono tam 6 nielegalnie zatrudnionych obywateli Ukrainy. Mężczyźni w wieku 33 – 43 lata pracowali bez wymaganych oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy i zezwoleń uprawniających do wykonywania pracy.

Wobec cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Nielegalnych pracowników zobowiązano do opuszczenia naszego kraju w terminie 30 dni oraz wydano im zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski na okres 1 roku.

Właścicielowi firmy, który złamał przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, grozi kara grzywny w wysokości od 1 000 do 30 000 złotych.

(fot. SG)

5 komentarzy

  1. Na co drugiej budowie w Lublinie pracują nielegalnie Ukraińcy

  2. Polacy też pracują „na czarno” i nikt z tego sensacji nie robi.

  3. pracujesz w tym kraju źle płać karę za pracę w postaci podatków, nie pracujesz dobrze… Niemcy, Izrael i USA wykupią wszystko co mamy za grosze jak dojdzie u nas do olbrzymiego kryzysu, jak to Niemcy wykupili połowę Grecji, lotniska, autostrady, wyspy… za długi państwa

  4. Bardzo dobrze RUDY piszesz,popieram twoje słowa

  5. Co to za kara? Max. 30 tysi PLN a dostanie może 5. Na Słowacji taka kara to 100 tysi EURO. Dopóki kary będą symboliczne dopóty praca na czarno będzie masowa w tym kłaju. PO tak min. chciało pomagać pożal się Boże przedsiębiorcom-krętaczom-wyzyskiwaczom a PIS przez cztery lata też nic z tym nie zrobił. Podsumowaniem tej patologii jest baba co to Ukraińca z zawałem wywiozła do lasu na pewną śmierć.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo