690 680 960

Obywatele Rumunii odpowiedzą za kradzieże katalizatorów. Straty to ponad 30 tys. złotych (zdjęcia)

Dwaj obywatele Rumunii odpowiedzą za kradzież 16 katalizatorów z aut zaparkowanych na terenie Zamościa. Jeden ze złodziei wpadł w nocy, gdy niósł w torbie skradzione elementy układu wydechowego i samochodowy podnośnik. Decyzją sądu, obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Informacje o kradzieży katalizatorów na terenie Zamościa zaczęły wpływać do policjantów pod koniec maja oraz na początku czerwca tego roku. Z uzyskanych informacji wynikało, ze łupem złodziei padło łącznie 16 katalizatorów. Sprawcy typowali interesujące ich auta, a następnie wycinali z nich katalizatory. Wartość poniesionych strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 30 tysięcy złotych.

Kryminalni z zamojskiej komendy policji ustalili, że związek z tymi przestępstwami mogą mieć przebywający na terenie powiatu dwaj obywatele Rumunii. Jednego z nich funkcjonariusze zatrzymali w nocy z czwartku na piątek na jednej z zamojskich ulic.

20-latek miał przy sobie podróżną torbę, w której były dwa skradzione katalizatory oraz samochodowy podnośnik. Kilkanaście godzin później, w piątkowy wieczór w ręce kryminalnych wpadł drugi z podejrzanych w wieku 27 lat. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani zostali przesłuchani, śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży 16 katalizatorów, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Policjanci odzyskali część skradzionych katalizatorów.

Mężczyznom za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obywatele Rumunii odpowiedzą za kradzieże katalizatorów. Straty to ponad 30 tys. złotych (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

17 komentarzy

 1. Krzysztof,, Ochota,,

  30 tysięcy i 16 katalizatorów. To oni nowe kradli? Rachmistrz chyba był pod wpływem. Nie wierzę w kradzież kakalizatorów miałem ponad 30 własnych aut osobowych. Tylko dwie drobne kradzież poniżej 3000zł i żaden katalizator. Na przełomie 35 lat

  • Prosimy czytać tekst uważniej – straty, a nie koszt katalizatorów. Do strat wlicza się transport na lawecie pojazdu do warsztatu, koszt montażu, a także zakup samego katalizatora. Niech nawet średnio transport na lawecie 16 pojazdów wyniesie 200 zł na pojazd, to dla wszystkich pojazdów jest to już 4 tys. złotych. A gdzie robocizna? Pozdrawiamy

  • Bo w żadnym już nie było jak kupiłeś biznesmenie

 2. Wszystko byleby nie pójść uczciwie do pracy. A tak nawiasem to kat z carismy gdi jest warty ok 3500 PLN.

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Do,, Remik,, miałem w każdym od kiedy były montowane fabrycznie… Odnośnie Redakcja, to takim tokiem patrzenia, można śmiało na 70 tysięcy cenić straty. Żeby jasne było nie nawidzę złodziei i już.

 4. Polskie dziewczyny lubią takich mulatów rozrabiaków ]:-> hihihi

 5. Złodziej Wilczopole

  Uważajcie na takiego Grubaska z Wilczopola,bo robi to samo.

 6. Obywatele Rumunii, ale jakiej narodowości?

 7. Polska poprawna nowomowa

  Pytałem Rumuna jak poprawnie nazywać ich i ich 25% mniejszość. Otóż Rumuni nazywają siebie Romami natomiast Cyganów Cyganami. I tyle w temacie.

  • „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma…” Zamiast sprzedawać patelnie, kradną katalizatory😉

 8. Super klapki Super.

 9. Zakazać złomiażom skupu katalizatorów i po problemie będzie. Dziwne że policja nie zrobi na nich nalotu i dla przykładu ze 200 tyś i po roku odsiadki za paserkę dowalą to przestaną skupywać katalizatory i skończą się kradzieże

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas