690 680 960

Obywatel Ukrainy chciał ominąć kolejkę do granicy, próbował przekupić policjantów

Policjanci z Dorohuska zatrzymali obywatela Ukrainy, który za odstąpienie od ukarania mandatem wręczył im pieniądze. Chciał też, aby pozwolili mu wjechać poza kolejką na przejście graniczne. Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

W piątek około godziny 17:30 patrol z komisariatu Policji w Dorohusku zwrócił uwagę na samochód, który tamował i utrudniał ruch na drodze do przejścia granicznego.

Mundurowi postanowili skontrolować ten pojazd. Za kierownicą auta siedział 65-letni obywatel Ukrainy. Gdy mężczyzna dowiedział się, że zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za wykroczenie drogowe, podał jednemu z policjantów pieniądze. Powiedział przy tym, żeby nie wypisywał już mandatu, a gotówkę zachował na własne potrzeby. Chciał też, aby funkcjonariusze pozwolili mu ominąć kolejkę oczekujących do odprawy pojazdów.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zabezpieczyli też banknoty, które wręczył w zamian za odstąpienie od ukarana mandatem. Dzisiaj 65-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

17 komentarzy

  1. nic nowego i nie ma sie co dziwic banderowcy wprowadzaja nowe standardy

  2. I oni chcą do UE

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi