Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Ukrainy chciał ominąć kolejkę do granicy, próbował przekupić policjantów

Policjanci z Dorohuska zatrzymali obywatela Ukrainy, który za odstąpienie od ukarania mandatem wręczył im pieniądze. Chciał też, aby pozwolili mu wjechać poza kolejką na przejście graniczne. Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

W piątek około godziny 17:30 patrol z komisariatu Policji w Dorohusku zwrócił uwagę na samochód, który tamował i utrudniał ruch na drodze do przejścia granicznego.

Mundurowi postanowili skontrolować ten pojazd. Za kierownicą auta siedział 65-letni obywatel Ukrainy. Gdy mężczyzna dowiedział się, że zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za wykroczenie drogowe, podał jednemu z policjantów pieniądze. Powiedział przy tym, żeby nie wypisywał już mandatu, a gotówkę zachował na własne potrzeby. Chciał też, aby funkcjonariusze pozwolili mu ominąć kolejkę oczekujących do odprawy pojazdów.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zabezpieczyli też banknoty, które wręczył w zamian za odstąpienie od ukarana mandatem. Dzisiaj 65-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

17 komentarzy

  1. nic nowego i nie ma sie co dziwic banderowcy wprowadzaja nowe standardy

  2. I oni chcą do UE

Z kraju

Polityka i społeczeństwo