690 680 960

Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

Jutro w Lublinie odbędą się obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. O godzinie 12 przeprowadzony będzie również cichy test syren alarmowych.

1 września w całym kraju odbędą się uroczystości związane z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz Dniem Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody lubelskie rozpocznie msza odprawiona w kościele cywilno-wojskowym, przy Al. Racławickich 20, o godzinie 12:30.

Następnie uroczystości przeniosą się na Plac Litewski. Tam, przy pomniku Nieznanego Żołnierza o 14:00 nastąpi uroczysty apel. Kolejne punkty programu to m.in. odegranie hymnu, salwa honorowa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, w dniu 1 września 2022r. o godz. 12:00 zostanie przeprowadzony cichy test syren.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. O godzinie 12 przeprowadzony będzie również cichy test syren alarmowych – koniecznie cichy, żeby nam się „siostry” i „bracia” nie spłoszyli i nie zaczęli wracać do siebie.

    • Mam nadzieje, że zawijacze stóp bandażami, którzy codziennie tu piszą nieprawdę, wrócą w końcu do siebie. Do miejsca bez toalety i bieżącej wody.

  2. Jest kolejna rocznica, ale po co obchody ? Nikogo to nie nauczyło rozumu. Ponury i straumatyzowany naród, mamy obchody wszelkich nieszczęść narodowych. Dobrze, że chociaż dożynki da się świętować na wesoło. Co do wycia syren- w dzisiejszych czasach to archaiczna metoda ostrzegania; zawyją, a ty czlowieku nie masz nawet gdzie się schować, zresztą nikt nie zwraca uwagi na to wycie w dobie częstego codziennego wycia karetek, wozów strażackich i policyjnych.

  3. 1 września był atak Niemiec na Polskę a o wybuchu 2 wojny światowej można mówić dopiero 3 września po dołączeniu do wojny Anglii i Francji ale widać nikt nie rozumie prostych pojęć

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie