Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

Jutro w Lublinie odbędą się obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. O godzinie 12 przeprowadzony będzie również cichy test syren alarmowych.

1 września w całym kraju odbędą się uroczystości związane z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz Dniem Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody lubelskie rozpocznie msza odprawiona w kościele cywilno-wojskowym, przy Al. Racławickich 20, o godzinie 12:30.

Następnie uroczystości przeniosą się na Plac Litewski. Tam, przy pomniku Nieznanego Żołnierza o 14:00 nastąpi uroczysty apel. Kolejne punkty programu to m.in. odegranie hymnu, salwa honorowa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, w dniu 1 września 2022r. o godz. 12:00 zostanie przeprowadzony cichy test syren.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. O godzinie 12 przeprowadzony będzie również cichy test syren alarmowych – koniecznie cichy, żeby nam się „siostry” i „bracia” nie spłoszyli i nie zaczęli wracać do siebie.

    • Mam nadzieje, że zawijacze stóp bandażami, którzy codziennie tu piszą nieprawdę, wrócą w końcu do siebie. Do miejsca bez toalety i bieżącej wody.

  2. Jest kolejna rocznica, ale po co obchody ? Nikogo to nie nauczyło rozumu. Ponury i straumatyzowany naród, mamy obchody wszelkich nieszczęść narodowych. Dobrze, że chociaż dożynki da się świętować na wesoło. Co do wycia syren- w dzisiejszych czasach to archaiczna metoda ostrzegania; zawyją, a ty czlowieku nie masz nawet gdzie się schować, zresztą nikt nie zwraca uwagi na to wycie w dobie częstego codziennego wycia karetek, wozów strażackich i policyjnych.

  3. 1 września był atak Niemiec na Polskę a o wybuchu 2 wojny światowej można mówić dopiero 3 września po dołączeniu do wojny Anglii i Francji ale widać nikt nie rozumie prostych pojęć

Z kraju

Polityka i społeczeństwo