Obaj twierdzili, że mieli zielone. Kamera pokazała prawdę (zdjęcia)

Na szczęście nikt nie ucierpiał w zderzeniu dwóch aut, jakie miało miejsce na jednym ze skrzyżowań w Lublinie. Jeden z pojazdów przewrócił się na bok.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 9:40 na al. Andersa w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Walecznych zderzyły się dwa samochody: volvo i fiat. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volvo mężczyzna jechał al. Andersa od strony al. Spółdzielczości Pracy. Z kolei kierowca fiata poruszał się ul. Walecznych od strony ul. Unickiej. Na skrzyżowaniu miało miejsce zderzenie obu pojazdów, w wyniku którego fiat przewrócił się na bok.

Pasażer fiata trafił pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń wymagających leczenia w szpitalu.

Obaj kierowcy twierdzili, że wyjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle. Zamontowana w volvo kamera pokazała, że to kierowca fiata zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej.

Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu. Obecnie przejazd odbywa się bez problemu. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Wojciech, Dariusz)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Kierowca Volvo mógł po prostu się nie spodziewać, że ktoś wjedzie na czerwonym świetle, miał pierwszeństwo więc wina kierowcy Fiata. po co dorabiać teorie, że zrobił to celowo a nawet jeżeli to nie sposób tego udowodnić 😉

  • czy jesteś poważny? na drodze masz zachować uwagę ! nie patrzył przed siebie to słabe tłumaczenie… nie patrzył przed siebie, nie hamował, to dlaczego trąbił a nie hamował ? wjechał w pojazd znajdujący się już na skrzyżowaniu . 500 i 10 pkt dla kierowcy dostawczaka się należy ale za wypadek odpowiada volvo. Za taki manewr ubezpieczyciele go spewnością odznaczą =)

   • Dokładnie, powinien odpowiadać za usiłowanie zabójstwa. Widać na nagraniu jak do ostatniej chwili specjalnie przyspiesza.

  • Jak fiat wyjeżdżał to było żółte, pokazuje to kamera z volvo który ruszył z piskiem opon jak sam miał „czerwono-zolte”. Jak zapaliło sie czerwone fiat nie miał prawa go zobaczyć

 2. Naprawdę ktoś tu ma wątpliwości co do winy Volvo? Kretyni z dashcamami. Nic nie mam do tych urządzeń, ale budzą u niektórych ludzi zachowania autodestrukcyjne.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!