Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

O tej pracy marzy wiele osób. Straż graniczna wznowiła nabór do służby

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie, wznowił przyjmowanie podań do służby. Jeszcze w tym roku zaplanowano przyjęcie do służby kolejnych 28 funkcjonariuszy.

Po raz kolejny w tym roku ogłoszony został nabór do służby przygotowawczej w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej. Na miesiąc grudzień zaplanowano bowiem przyjąć 28 nowych funkcjonariuszy. Od wielu już lat, praca w straży granicznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, głównie wśród młodych osób. Jednak aby dostać się do służby, trzeba mieć maksymalnie 35 lat oraz spełnić wiele wymagań.

Przede wszystkim każdy z kandydatów musi mieć wyłącznie polskie obywatelstwo, posiadać nieposzlakowaną opinię, nie może też być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Wśród kolejnych wymagań jest korzystanie w pełni z praw publicznych, posiadanie co najmniej średniego wykształcenia jak też zdolności fizycznej i psychicznej do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej. Trzeba też dać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Komendant Oddziału, po dokonaniu szczegółowej analizy złożonych przez kandydatów dokumentów, dokona wyboru tych, którzy spełniają wszystkie wymagania. Następnie osoby ubiegające się o zatrudnienie, zostaną skierowani do II etapu, w którym będą musieli wykazać się wiedzą ogólną jak też zaliczyć test ze znajomości języka obcego. Później nastąpi test sprawności fizycznej a na końcu rozmowa kwalifikacyjna. Kwalifikacje chętnych do służby sprawdzi też komisja lekarska.

W ostatnio prowadzonym naborze, w 2016 roku, przyjęto do służby 80 osób wyłonionych spośród ponad 1500 kandydatów.

(fot. NOSG)
2017-11-17 21:56:47

9 komentarzy

 1. Hahahaha…żadna praca podobno nie hanbi. Ale w mundurze lub w sutannie to jest już totalny obciach.

  • Frajerstwo to robic u prywaciarza. Panstwowe posadki to jest to. Mozesz strajkowac i ci sie 'nalezy’. Jak uwazasz ze cos jest nie po twojej mysli,to sie postaw i stworz miasteczko namiotowe i gloduj. Trzynastki,czternaski,nagrody,deputaty,premie,podwyzki. Rzeczy o ktorych pracownik wytwarzajacy pkb moze pomarzyc.

   • Proszę przyjmij sie, zobaczysz co to za miód święta w pracy, ściągają cie z wolnego, nadgodzin wypracowanych nie mozesz odebrac, te trzynastki zabierają komu tylko mogą za byle g…., premie dostają osoby z kręgu adoracji. Taka jest rzeczywistość

  • Pampalini łowca zwierzą

   srutututu

 2. Jest szansa dla szczekaczy- jak to dobrze jest mundurowym.

 3. Kumpel po dziennym prawie się nie dostał, a drugi znajomy po zawodówce zrobił 2 letnie zaoczne LO (bez matury) i służy w Straży Granicznej.

 4. Pociotki maja latwiej dostac sie do mundurowek minusem jest to ze nie przyjmuje sie ludzi odpowiednich z powolania z szeroka wiedza np sztuk walki taktyki i z odwaga nizebedna w takiej pracy…to przykre ze czasem lamusek ktoremu mama robi pranie i sniadanie do pracy nosi bron ktorej boi sie wpiac do pasa a co juz mowic o jej uzyciu