O krok od tragedii. Ludzka bezmyślność nie zna granic

Ludzka bezmyślność chyba nas niczym już nie zaskoczy. W niedzielę, niewiele brakowało aby spłonęły zabudowania a wraz z nimi ludzie.

W niedzielę w godzinach popołudniowych w miejscowości Wierzba II w gminie Stary Zamość świadkowie zauważyli dym, który wydobywał się z posesji. Od kilku lat nie była ona zamieszkała. Kiedy na miejsce dojechały pierwsze zastępy strażaków okazało się, że płonie sterta śmieci znajdujących się na podwórku.

Jak nam tłumaczył świadek – Czarny gesty dym widać było z odległości kilku kilometrów. Na posesji stały drewniane zabudowania, dom i stodoła, a pomiędzy nimi paliła się sporej wielkości sterta śmieci. Ogień z jednej strony sięgał gałęzi pobliskiego skupiska krzewów zaś z drugiej strony wraz z suchą trawą rozprzestrzeniał się w kierunku zabudowań.

Palącej się trawie brakowało niecałego metra, aby ogień zajął drewnianą stodołę, w której jak gdyby nigdy nic siedziało sobie dwóch mężczyzn. Jak wyjaśniała jedna z mieszkanek wsi w niezamieszkałych budynkach często spotykają się amatorzy mocniejszych trunków.

Właśnie przez ich bezmyślność niewiele brakowało, żeby spaleniu uległy budynki a wraz z nimi obaj mężczyźni. Tym razem skończyło się na interwencji trzech zastępów straży pożarnej, które dogasili płonące śmieci.

Jeszcze raz wraz ze strażą pożarną oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych apelujemy:

NIE WYPALAJMY TRAW. W czwartek w wyniku takiego postępowania w miejscowości Cicibór Duży w powiecie bialskim stracił życie 74-letni mężczyzna. Również rozpalił małe ognisko, które momentalnie zmieniło się w ogromny pożar. Gęsty dym spowodował że mężczyzna stracił przytomność a następnie zginął w płomieniach.

null
null
null
null

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą