690 680 960

Motocykle opanowały ulice: Motoserce biło w Łęcznej (fotorelacja)

Zorganizowana już po raz piąty akcja z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Oprócz motocyklistów wydarzenie ściąga również tysiące osób, na których czeka zawsze moc atrakcji.

W tym roku Motoserce przeniesione zostało z Lublina do Łęcznej, jednak jak zwykle na frekwencję nie można było narzekać. Oprócz ponad setki motocyklistów, którzy z całego regionu zjechali różnego typu maszynami do łęczyńskiego amfiteatru, przybył tłum mieszkańców, które całymi rodzinami podziwiali błyszczące choppery, harleye czy też ścigacze.

Motoserce było również rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Głównym celem akcji była zbiórka krwi oraz zwrócenie uwagi na problem jej braku w polskich szpitalach, zwłaszcza w okresie letnim, a także propagowanie idei krwiodawstwa. Na ustawionym w centralnym punkcie placu specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wszyscy chętni oddawali krew, zaś pozostali podziwiali atrakcje których przez cały dzień nie brakowało.

Odbywały się koncerty, pokazy akrobacji motocyklowych i gokartowych, występy taneczne zespołów dziecięcych i młodzieżowych a także pokazy ratownictwa medycznego oraz fireshow. Najmłodsi szaleli na dmuchanych zjeżdżalniach, odważniejsi próbowali swoich sił na rodeo próbując jak najdłużej utrzymać się na byku, odbyło się malowanie twarzy oraz liczne konkursy z nagrodami. Dbający o swoje zdrowie korzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia, wagi oraz wzrostu.

Głównym organizatorem akcji był Klub Motocyklowy Darrksiders MC Poland wraz z Powiatem Łęczyńskim, Gminą Łęczna i Centrum Kultury w Łęcznej.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…