690 680 960

Jeden z nożem, drugi z pięściami: Strażnicy miejscy zaatakowani na patrolu

W sobotę dwóch mężczyzn zaatakowało patrol straży miejskiej. Wcześniej chcieli ich sprowokować do bójki.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15.35, na ulicy Mickiewicza w Lublinie. Strażnicy wracając z interwencji przy ulicy Kunickiego zauważyli czterech mężczyzn, którzy stojąc przy ulicy spożywali alkohol. Funkcjonariusze postanowili podjąć interwencję. Zatrzymali pojazd, a następnie podeszli do mężczyzn i informując ich o popełnieniu wykroczenia poprosili o wylegitymowanie się.

Nie spodobało się to mężczyznom, którzy zaczęli się zachowywać agresywnie. -Wykrzykując obelgi pod adresem strażników usiłowali ich sprowokować do bójki. Wtedy to, awanturnicy zostali ostrzeżeni, że ich dalsze tego typu zachowanie będzie skutkowało zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego – wyjaśnia Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Nie zrobiło to jednak na nich żadnego wrażenia, gdyż po chwili jeden z mężczyzn zamachnął się i usiłował pięścią uderzyć w strażnika. W tym samym czasie drugi z mężczyzn wyciągnął nóż i zaatakował drugiego funkcjonariusza. Zaatakowany strażnik zdołał odskoczyć, unikając tym samym zranienia 20 cm ostrzem. Funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego, co spowodowało, że mężczyźni rzucili się do ucieczki.

Strażnicy powiadomili o wszystkim policję, i ruszyli w pościg za napastnikami. Nożownika udało im się zatrzymać tuż po krótkim pościgu. Z kolei drugi awanturnik został zatrzymany przez policjantów. Obaj zostali przewiezieni na komisariat, gdzie oczekują na dalsze czynności w tej sprawie.

(fot. lublin112)
2014-08-04 15:43:11

12 komentarzy

  1. Dawno mówiłam aby tą straż rozwiązać,żeby im krzywdy ktoś nie zrobił.

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas