Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy komendant wojewódzki Policji objął stanowisko. Dariusz Działo powrócił do Lublina

Nowym Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji został nadinspektor Dariusz Działo. Zastąpił on na stanowisku inspektora Michała Domaradzkiego.

W poniedziałek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się uroczysta ceremonia przekazania obowiązków Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Od dziś nowym komendantem jest nadinsp. Dariuszowi Działo, który po raz kolejny będzie przewodził lubelskiej policji. Zastąpił on na stanowisku inspektora Michała Domaradzkiego, ściślej komendanci zamienili się garnizonami, którymi będą dowodzić. Dariusz Działo zamiast stołecznej policji objął stanowisk Lubelskiego komendanta wojewódzkiego, zaś Michał Domaradzki będzie rządził policją w Warszawie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych jak i komendanci służb mundurowych czy też kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W obowiązki nowego komendanta wprowadził zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, który wyjaśniał, że przed nowym komendantem szereg trudnych zadań, jednak z pewnością będą one łatwiejsze do wykonania i skuteczniejsze, głównie ze względu iż wcześniej zajmował on stanowisko lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego. Przez to zna tutejsze realia oraz większość jego pracy w policji związana była właśnie z Lublinem.

Nadinsp. Dariusz Działo jest Absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył wiele szkoleń i kursów zarówno w kraju, jak i zagranicą w tym te na rzecz zwalczania przestępczości zorganizowanej. Służbę w Policji rozpoczął w 1988r. Od 1992r. był zatrudniony w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, jako asystent wydziału operacyjno-rozpoznawczego, a później naczelnik zarządu Centralnego Biura Śledczego KWP w Lublinie. W styczniu 2008 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu do spraw kryminalnych, a następnie w czerwcu 2008r. został mianowany na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Od 2012r. był śląskim komendantem wojewódzkim policji, zaś od 22 kwietnia 2013r. Komendantem Stołecznej Policji.

Podczas ceremonii Dariusz Działo wyjaśnił, że wraca do miejsca, w którym ma rodzinę, przyjaciół, współpracowników i ludzi którzy mogą mu ufać, w związku z tym będzie mógł w garnizonie lubelskim pracować nie na 100 ale na 1000 procent.

(fot. lublin112)
2014-09-01 18:48:41

6 komentarzy

  1. ciekawe czemu nasz pad Darek wraca na stare smieci.. podobno nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki

  2. już podłożymy mu gnój dla świń.

  3. Lepszy Darek niż Michał.

  4. Lepszy Darek niż Michał. hhahaaaaa dobre dobre 😀 silver-lublin – chyba masz zone despotke i odpowiada Ci takie traktowanie 😀

  5. już niektórzy w pory robią hehehe