Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Wkrótce zasilą szeregi komend w regionie (zdjęcia)

W szeregi Policji Lubelskiej wstąpili nowi funkcjonariusze. Podczas poniedziałkowej uroczystości nowoprzyjęci policjanci złożyli ślubowanie. Legitymacje służbowe wręczył im I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Jerzy Czebreszuk, który pogratulował stróżom prawa wyboru tej drogi zawodowej.

– Służba w Policji to nie tylko powołanie, ale także szlachetna misja wymagająca oddania drugiemu człowiekowi. Policjant to zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją, dający możliwość sprawdzenia się w wielu trudnych sytuacjach. Wymaga niejednokrotnie poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji. W szeregi Policji Lubelskiej w minionym roku przyjęliśmy 308 funkcjonariuszy. Z kolei w pierwszym w tym roku naborze policyjny mundur założyło kolejnych 17 nowych stróżów prawa – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Młodych policjantów powitał inspektor Jerzy Czebreszuk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Z rąk komendanta nowi stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe. Wśród policjantów, którzy złożyli w poniedziałek ślubowanie, jest 10 mężczyzn i 7 kobiet. Nowo przyjęci mundurowi zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci pozytywnie przeszli test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty uzyskali za posiadane kwalifikacje.

– Przed funkcjonariuszami niebawem wyjazd na szkolenie podstawowe. Po jego ukończeniu będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend: w Białej Podlaskiej, Chełmie, Lublinie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Tomaszowie Lubelskim oraz OPP w Lublinie – wyjaśnia komisarz Anna Kamola.

Wczorajsza uroczystość była również okazją do wręczenia przez inspektora Jerzego Czebreszuka pamiątkowych ryngrafów dla p.o. Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie – nadkom. Piotra Chołyka oraz Doroty Szostak z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie.

– To podziękowania od Narodowej Policji Ukrainy Zarządu Głównego Policji Narodowej Obwodu Rówieńskiego za realizację i przeprowadzenie szkolenia w ramach polsko-ukraińskiego projektu „Poprawa poziomu wyszkolenia ukraińskich policjantów z jednostek specjalnych do podjęcia działań minersko-pirotechnicznych ”. Podczas kilkudniowego szkolenia ukraińscy policjanci wzięli udział w zajęciach teoretycznych, a później praktycznych na poligonie, związanych z tematyką sposobów neutralizacji urządzeń i materiałów wybuchowych. Projekt został dofinansowany z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach polskiej pomocy rozwojowej 2023 – wyjaśnia komisarz Anna Kamola.

17 komentarzy

  1. Przecież to jeszcze dzieciaki… Wąs mleczny pod nosem i będą się w policjantów bawić…

  2. Głęboka zapaść tej służby

    Przyszli ci, którym na rynku zapewne pozostałoby bezrobocie. Te dziewczyny w patrolu wytrzymają pewnie max rok i będą szukały za wszelką cenę biurka.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo