Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe kierunki podróży z Dworca Lublin od 2 marca

Stale rozszerza się oferta przewozowa kierunków z nowego Dworca Lublin. Od jutra tj. 2 marca br. pasażerowie dojadą do kolejnych pięciu miejscowości.

Nowe kierunki na dworcu Lublin pojawiają się sukcesywnie od momentu otwarcia Dworca Lublin. W lutym, nowi przewoźnicy wyruszyli m.in. do Warszawy, Przemyśla, Nowego Dworu Mazowieckiego czy Odessy. Od soboty 2 marca br. pasażerowie z nowego dworca będą mogli podróżować na południe Polski, do miejsc stanowiących liczne cele, a mianowicie Muszyna, Ostrowiec Świętokrzyski, Polańczyk, Szczawnica i Ustrzyki Dolne.

– Poza dodatkowymi kierunkami, czyli możliwością dojazdu do nowych lokalizacji, obsługą komunikacji zamiejskiej objęte zostaną przystanki, których udostępnienie dla komunikacji zamiejskiej stanowi efekt rozmów z przewoźnikami, podjętych na etapie dyskusji o przeniesienie funkcjonalności dworcowej w nową lokalizację. Przewoźnicy mogą i będą zatrzymywać się w kompleksie przy ul. Głębokiej tj. zespoły Pana Tadeusza, Park Akademicki oraz Wiercieńskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, np. studenci czy pracownicy podróżujący z tych kierunków, mogą dotrzeć bezpośrednio do ul. Głębokiej, bez konieczności jazdy na dworzec – informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Po uwzględnieniu marcowej zmiany, z dworca Lublin realizowanych będzie ponad 200 kursów w 41 kierunkach, co stanowi blisko 40% dostępnego potencjału całego rynku krajowego. A już wkrótce z Dworca Lublin odjeżdżać będzie 60 proc. przewoźników z całego rynku krajowego w ok. 70 kierunkach.

(Źródło: ZTM Lublin)

20 komentarzy

 1. dlaczego do pksu nie mozna podrozowac z psem ja sie pytam?

 2. Pchlarze trzyma się w budzie.

  • po twoim komentarzu widac ze lewak, lewaku jestes jak striptiz transwestyty: wszystko pięknie, ładnie, aż tu nagle ch..

   • Wiesz bo byłeś na takim striptizie? Pomieszało ci się w głowie, bo to prawaki trzymają psy w budach a lewaki dobrze traktują zwierzęta. Po komentarzu widać że myślenie nie jest mocną stroną.

 3. nowe DESTYNACJE TRUTUTUTU (fanfary)

  • i to nie byle jakie destynacje, gdyż podróżni będą mogli się dostać „do miejsc stanowiących liczne cele” 😉

 4. kronikidewelorozwoju

  Ciekawe, jakie zdanie na temat likwidacji dworca na Podzamczu będą mieli pasażerowie busów dojeżdżający codziennie do/z Dziadogrodu z/do takich kierunków jak Łęczna czy Lubartów (a jest ich sporo.), kiedy przyjdzie im tracić każdego dnia dodatkową godzinę na dotarcie do cywilizacji z/do Bizancjum Metropolitalnego.
  Może a nuż skuszą się na zakup lokalu w „akademikach” wyrychtowanych w miejsce starego dworca? Czy może raczej przesiądą się do prywatnego auta i zaparkują gdzieś na trawniku?

  • Na miejscu starego zapewne jakiś wiekszy przystanek z wyżej wymienionych stron zrobią.

  • „kronikidewelorozwoju” – a co to q**a jest???
   Koncert życzeń???
   Jak ktoś chce dojechać do konkretnego miejsca w Lublinie to niech sobie taksówkę zamówi.
   Zawsze będzie tak, że jednym bardziej będzie odpowiadało jedno miejsce a innym drugie.
   Wszystkim nie dogodzisz.
   A miasto ma dworzec a nie jakiś plac w większości z przystankami bez zadaszenia i toj-tojami.

 5. A ja śmigam na rowerze, i mam z Was bekę.

 6. A kiedy w końcu MPK uruchomi kierunek na Bystrzejowice? Tylko ciągle prywatne busy i tylko w godzinach szkolnych.

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Pewnie będą już niedługo darmowe autobusy i trolejbusy w Lublinie i każdy będzie mógł swojego złoma czy limuzynę zostawić na parkingu gdzie zechce😉

 8. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Taksówki będą porządnie zarabiały, już się nie mogą pomieścić pod dworcem PKP

Dodaj komentarz

Z kraju