Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Narkotyki z paczkomatu, bracia w potrzasku (zdjęcia)

Policjanci z Lublina i Grudziądza zatrzymali dwóch mężczyzn którzy rozprowadzali narkotyki przez paczkomaty. Oprócz środków odurzających mundurowi zabezpieczyli również broń.

Kryminalni z Grudziądza i Lublina ustalili, że w kilku paczkomatach na terenie Grudziądza i powiatu grudziądzkiego, mogą znajdować się przesyłki z zakazanymi substancjami. Informację tę niebawem potwierdzili.

– Jak ustalili, przesyłki zawierające narkotyki, zostały wcześniej przewiezione przez kurierów do sortowni, gdzie zostały zabezpieczone przez policjantów. Po przejęciu przesyłek kryminalni pojechali do miejsc zamieszkania 30-latka i 36-latka, na terenie powiatów grudziądzkiego i chełmińskiego, gdzie zatrzymali braci – Informuje autor: asp. Łukasz Kowalczyk z grudziądzkiej Policji.

Ostatecznie w paczkach oraz miejscu zamieszkania podejrzewanych zabezpieczono blisko 450 gramów zbrylonej substancji krystalicznej, 3 kilogramy suszu roślinnego oraz 5 tabletek MDMA.

Wstępne testy wykazały, że wszystkie zabezpieczone substancje to narkotyki. Wkrótce będą one poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium.

– Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych gotówkę w kwocie 27 800 złotych oraz 2000 dolarów i dwie sztuki broni. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat – dodaje asp. Łukasz Kowalczyk.

Dodatkowo młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania broni bez zezwolenia, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury z Grudziądza sąd zdecydował o aresztowaniu obu podejrzanych na 3 miesiące.

Narkotyki z paczkomatu, bracia w potrzasku (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Narkotyki z paczkomatu, bracia w potrzasku (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Narkotyki z paczkomatu, bracia w potrzasku (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

2 komentarze

  1. To na ostatnim zdjęciu wygląda jak te maliny od ruskich co pociągiem do Polski wieżli.

  2. wisielki więcej mial później do rzeki wylał

Dodaj komentarz

Z kraju