Nowe drogi ekspresowe i remonty dotychczasowych tras. Drogowcy podsumowali miniony rok

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała drogowe inwestycje na terenie województwa lubelskiego. Działo się sporo, jak zapewniają drogowcy, w przyszłym roku kierowcy pojadą kolejnymi odcinkami nowych jak też wyremontowanych tras.

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podsumował mijający rok. Co najbardziej cieszy kierowców, to nowe drogi ekspresowe. W 2018 roku oddano do użytkowania 12 km tego typu trasy, czyli odcinek od węzła Kurów do mostu na Wiśle w Puławach. Jednak prace trwają na kolejnych 95,5 km ekspresówki, znaczna część z nich ma być oddana do użytkowania już w przyszłym roku. W połowie 2019 roku ekspresowa S17 wydłuży się do Garwolina, a z końcem roku kierowcy pojadą nową trasą aż do węzła Lubelska w podwarszawskiej Góraszce. Początkowo tylko po jednej jezdni na obwodnicy Kołbieli, gdyż cała trasa będzie ukończona w 2020 r.

Co więcej, następne 84,4 km dróg ekspresowych jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń na rozpoczęcie robót w terenie. Chodzi o 75-kilometrowy odcinek S19 od Lublina do granicy z woj. podkarpackim oraz obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego. Prowadzone są też prace związane z przygotowaniami do budowy kolejnych dróg ekspresowych na terenie województwa lubelskiego. Projektanci opracowują dokumentację na realizację 154,6 km tras, w toku są przetargi na jeszcze 177,5 km przyszłych dróg ekspresowych. Będą to trasy S19 na północ od Lublina do granicy z woj. mazowieckim a także na terenie w granicach woj. mazowieckiego, obwodnica Chełma w ciągu S12, jak też pozostałe części S12 od Piask do Dorohuska i S17 od Piask do Hrebennego.

Jednak tegoroczne drogowe inwestycje nie były związane tylko z trasami ekspresowymi. Rozpoczęto przebudowę 18 km odcinka drogi krajowej nr 48 od Krępy do Kocka łącznie z odcinkiem dawnej drogi krajowej nr 19 od ronda do węzła na S19, na kolejne 103 km jest opracowywana dokumentacja. Ruszyły prace przygotowawcze do rozbudowy drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Będzie to początek działań związanych z gruntownymi zamianami, jakie czekają trasę pomiędzy Janowem Lubelskim a granicą z Ukrainą w Zosinie. W opracowaniu dokumentacji lub w przetargu na dokumentację jest bowiem ponad 86 km tej drogi. Oprócz nowej, mocniejszej nawierzchni, powstaną także nowe odcinki omijające Janów Lubelski, Gorajec i Szczebrzeszyn. W opracowaniu jest też dokumentacja projektowa na rozbudowę drogi krajowej nr 63 od granicy z woj. mazowieckim do Łukowa, a także na odcinek drogi krajowej nr 17 Zamość – Łabunie. Na początku 2019 r. ogłoszony ma też być przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 48 pomiędzy Dęblinem i Moszczanką.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Mam tylko nadzieje, ze gdy dokoncza cala S19 to nie bedzie trzeba remontowac odcinkow najwczesniej budownych.

 2. a K48 z Dęblina do Moszczanki to będzie dwupasmowa?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online