Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe boisko i bieżnia na ul. Słowiczej

Przyszkolną infrastrukturę sportową w Zespole Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego czekają duże zmiany. Miasto ogłosiło przetarg na budowę boiska treningowego do piłki nożnej wraz z piłkochwytami oraz bieżni lekkoatletycznej. Na budowę nowej infrastruktury sportowej przy ul. Słowiczej wykonawca będzie miał 10 miesięcy.

– To kolejny kompleks sportowy w tej części miasta objęty w ostatnim czasie przebudową. W tym roku zmodernizowaliśmy też boisko do piłki nożnej przy ul. Lotniczej. Obiekt otrzymał nowe ogrodzenie wraz z piłkochwytami. Wykonaliśmy również nowe boisko mobilne dla społeczności szkolnej SP nr 15 oraz przygotowujemy projekt hali sportowej dla tej szkoły – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach zamówienia zostanie wykonana bieżnia lekkoatletyczna o długości 117 m z poliuretanową nawierzchnią. Prace poprzedzą roboty rozbiórkowe, uzupełnienie, wyrównanie terenu oraz izolacja przeciwwilgociowa, a następnie powstanie nowe podłoże pod sportową nawierzchnię z poliuretanu w kolorze czerwonym.

Drugie planowane zadanie inwestycyjne to boisko treningowe ze sztuczną trawą o wymiarach pola gry 40 m x 20 m, z piłkochwytami o wysokości 4 m. Podobnie jak w przypadku bieżni do wykonania będą najpierw prace rozbiórkowe i demontaże oraz podbudowa z piasku i kruszywa. Boisko zostanie wyposażone w 2 aluminiowe bramki z kompletem siatek oraz 2 przenośne mini bramki. Wokół boiska stanie także 7 nowych ławek. Firma wyłoniona w przetargu będzie ponadto odpowiedzialna za rozbiórkę starych schodów i murków oraz wykonanie nowych, z betonowymi stopniami i poręczami ze stali nierdzewnej.

Prace przy ZSB to realizacja dwóch zadań Budżetu Obywatelskiego VIII i IX: Centrum Aktywności Sportowej Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin – etap 3 i 4.

Wykonawcy mają czas na złożenie ofert w przetargu do 8 grudnia.

(Źródło: UM Lublin)

8 komentarzy

  1. Chodziło się tam do szkoły 🙂

  2. Już widzę te tłumy młodzieży na boisku hahaha ?

  3. Oby dzieci z dzielnicy miały wstęp nie tak jak na tym wałku na łabędziej, na grę w piłkę nie ma szans a kosz jest boiskiem do siatkówki i tenisa ?

  4. Kiedy na Bronowicach powstanie plac do workoutu, jesteśmy jedyną dzielnica która nie ma takiego miejsca

  5. Kalisteniki, zmieniło to coś, nie sądzę

  6. Co to są piłkochwyty?
    Bramkarz to jest piłkochwytak?
    A piłkarze to kopacze?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo