Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe autobusy z daleka od ulicy Głuskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podjął decyzję, o tym że po ulicy Głuskiej w Lublinie będą jeździły tylko stare jelcze.

Po ulicy Głuskiej w Lublinie będą jeździły tylko stare jelcze należące do MPK. Nowe pojazdy nie wytrzymują dziurawej księżycowej nawierzchni jaka znajduje się na tej ulicy. Od wtorku linię nr 73 będą obsługiwały pojazdy MPK, głównie stare jelcze 120M. Jak informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie- Niniejsza zmiana podyktowana jest licznymi uszkodzeniami pojazdów niskopodłowgowych w trakcie realizacji rozkładów. Tym samym kursy na linii nr 73, dotychczas obsługiwane przez AKL, będą realizowane przez MPK Lublin Sp. z o.o.

Będzie więc to już druga linia, kursująca ulicą Głuską, która z powodów wielu uszkodzeń w nowych autobusach będzie obsługiwana starymi pojazdami. Od wtorku 4 czerwca takie same rozwiązanie wprowadzono na linii nr 3. Jednocześnie jak informuje ZTM, obie linie mogą spóźniać się w stosunku co do czasu rozkładowego wywieszonego na przystankach. Spowodowane jest to trwającym na ulicy Głuskiej remontem nawierzchni.

Zmiany te będą obowiązywały do czasu zakończenie przebudowy ulicy Głuskiej.

Komentarze wyłączone