Nowa placówka zapewni podopiecznym warunki zbliżone do życia rodzinnego (zdjęcia)

Wczoraj w Dąbrowicy odbyło się otwarcie nowej siedziby Domu Dziecka „Dworek”. W placówce może zamieszkać 14 wychowanków.

W piątek 19 lutego w Dąbrowicy w gminie Jastków, odbyło się uroczyste otwarcie nowej lokalizacji placówki opiekuńczo – wychowawczej funkcjonującej na terenie Powiatu Lubelskiego „Dom Dziecka „Dworek” – wcześniej Dom Dziecka „Dworek” w Przybysławicach.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli wicestarosta lubelski, przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych, dyrektor Centrum Administracyjnego Domu Dziecka w Przybysławicach oraz proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowicy, który poświęcił nowo otwarty budynek.

Placówka jest przeznaczona dla 14 wychowanków i spełnia wszelkie standardy w celu stworzenia dzieciom właściwej opieki, wychowania, rozwoju, zaspokajania ich potrzeb oraz zapewni podopiecznym warunki zbliżone do życia rodzinnego.

(fot. SPL)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Jasny Gwint !!!

  Myślę, że standardy właściwej opieki, wychowania, rozwoju, zaspokajania potrzeb owym dzieciom można by jeszcze bardziej zwiększyć nie urządzając takiego „zadęcia w trąby” i „poświęcania”, które też pochłonęły sporo podatniczej kasiorki.

 2. To jest fenomen takich miejsc.
  Miesięczne utrzymanie wychowanka wynosi 3tyś.
  A normalny rodzic na to samo zrobić gratis + 500 zł

 3. Obecność księdza niezbędna …..

 4. Studętkom jezdem to se wiem, że...

  Ale to byłyby piękne czasy, jakby tak wszystkim polskim dzieciom zapewnić takie standardy właściwej opieki, wychowania, rozwoju i zaspakajania potrzeb jak w tym wzorcowym wręcz „Dworku”…
  Tymczasem wielu rodziców nawet na zarobienie ułamka tego co dostaje szanowna Dyrekcja owego „Dworku” na każdego z tych 14 podopiecznych, jest w sferze marzeń.

 5. Jedna z wielu matek Polek

  Boże spraw, żebym dla każdego z moich dzieci, miała do dyspozycji chociaż połowę tego co wypada na każdego z tych czternaściorga wychowanków, a będę Cię chwalić do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej

  • Jaki masz problem oddaj swoje dzieci do domu dziecka – poprawisz im standard życia – baranie zakuty – wszystkie te dzieci oddały by te „super” warunki za normalny dom !

 6. Boże spraw, aby ludzie zaczęli myśleć i uświadomili sobie, że te dzieci zostały tak skrzywdzone życiem, że żadne pieniądze nie pomogą im o niej zapomnieć

  • A ile jeszcze krzywd przed tymi dziećmi,już się tam kręci jakiś typek w kiecce…

   • Zapewniam że większą krzywdę zrobią im komentarze od Janusza zostawione pod tym artykułem niż katolicki Ksiądz – masz rację lepiej żeby otworzyli dom na uchodźców najlepiej muzułmanów a na otwarciu był Imam ubrany w pas szahida !

    • Nie lubię

     • Ja wiem że nie lubisz – bo wolisz baranie słodkie kłamstwo niż gorzką prawdę – tak jest niestety w tym zmanipulowanym zgorzkniałym i roszczeniowym kolorowym wolnym społeczeństwie XXI wieku – jak to mówią mega masakra buhaaaahaaaa

      • Pfff,tyle słów i żadnych argumentów.W zamian tylko hałas i bzdurne zarzuty,a przecież mnie nie znasz… Idę na spacer.

       • Ufff Twoje komentarze natomiast są bardzo wyczerpujące – masz rację idź na spacer i najlepiej już to nie wracaj – szkoda Twojego czasu na wypisywanie głupot – może masz jakieś traumatyczne przeżycia związane z Kościołem ale nie musisz nam tu wylewać swoich prywatnych problemów. Najlepiej idź pomorsować buahaaaaaaa

  • Chyba panią poj….ło

 7. Ale jesteście głupi. Jak można zazdrościć dzieciom, które wychowują się w takim miejscu, bez rodziców. Nie wszystko można przeliczyć na pieniądze.

  • Jak ci wystarcza kasy z 500+ i z zasiłków MOPS to rzeczywiście nie masz czego zazdrościć.
   A jak jeszcze twoi rodzice pójdą do pracy to będziesz żyć w luksusie (!) 😆

 8. A po cholerę tam ten z lewej?

 9. Ten po lewej składał się, że tam stoi?

 10. Dlaczego ten dom dziecka został przeniesiony z Przybysławic w Gminie Garbów do Dąbrowicy w Gminie Jastków? Czy to przypadkiem kolejne zaniedbanie władz z Garbowa? Przypomnę że posterunek Policji z Garbowa finalnie przeniesiono do Jastkowa. Nazwa węzła drogowego na terenie gminy Garbów brzmi też „Jastków”.. więcej takich przykładów przytaczać? coś w Gminie Garbów nie halo może redakcja Lublin112 zapyta władze Garbowa dlaczego tak się dzieje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!