690 680 960

Nocny pożar w Zagrodach: Spłonął garaż, samochód i dach domu. Pół miliona zł strat

Blisko 40 strażaków przez znaczną część nocy walczyło z pożarem w gminie Garbów. Straty są bardzo duże.

Pożar na terenie jednej z posesji w miejscowości Zagrody w gminie Garbów został zauważony przed północą w nocy z czwartku na piątek. Natychmiast zaalarmowana została straż pożarna. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest garaż oraz przyległy do niego parterowy budynek mieszkalny.

Ponieważ płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniały, do pomocy skierowano kolejne zastępy strażaków.

-W wyniku pożaru spłonął garaż, samochód osobowy, poddasze użytkowe w budynku mieszkalnym oraz ocieplenie tego budynku. Straty zostały wstępnie oszacowane na pół miliona złotych. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała- wyjaśniał nam kpt Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Działania straży pożarnej trwały do godziny 5:20, uczestniczyło w nich 37 strażaków z JRG w Bełżycach i Lublinie oraz z OSP w Garbowie, Woli Przybysławskiej, Moszenkach i Krasieninie. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia. Jedną z hipotez jest pożar samochodu, w wyniku którego płomienie rozprzestrzeniły się na garaż a następnie budynek mieszkalny.

(fot. OSP Garbów)
2018-02-16 15:24:09

5 komentarzy

 1. Współczuję

 2. Czujka pożarowa w garażu – koszt niewiele ponad 100 pln.
  Po tym jak gasiłem taki pożar nie miałem wątpliwości, żeby taką dołożyć do systemu alarmowego.
  Wczesne alarmowanie = mniejsze straty.

  • a czy naprawa domu nie pójdzie z OC?

   • A co ma oc do budynku mieszkalnego , przecież oc pokrywa koszty tego w którego przyłoisz , a to co zasugerowałeś to ni przypiął ni przyłatał.

 3. Do xxx – gdy miłośnicy starych aut głoszą, że nie chcą OC na samochód który będzie remontowany przez 5 lat, albo taki który wyjeżdża tylko na zloty w lecie – to słyszą : – a co jeżeli taki staruch się zapali a od niego auto sąsiada albo dom. Polisa odpowiedzialności cywilnej – obejmuje (powinna) wszystko co takie auto może wyrządzić. Niekoniecznie na drodze.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas