Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocny pożar budynku mieszkalnego. Na miejscu z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej (zdjęcia)

W nocy z czwartku na piątek w Sporniaku doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu z ogniem walczyło siedem zastępów strażaków.

Do pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Sporniak w gminie Wojciechów w powiecie lubelskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z PSP Bełżyce oraz OSP Wojciechów, Wojciechów-Kolonia Pierwsza, Palikije i Sporniak, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że ogniem objęte było poddasze domu. Strażacy zastali zadymienie w budynku mieszkalnym, zaś pożar wywołany został najprawdopodobniej wskutek nieszczelności w przewodzie kominowym. Nadpaleniu uległa drewniana zabudowa wewnętrzna oraz część więźby dachowej.

Strażacy zakończyli działania po godzinie 5 rano. W pożarze nikt nie ucierpiał. Trwa szacowanie strat oraz ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia.

(fot. OSP Wojciechów)

6 komentarzy

 1. Nie wiem jak ludzie dbają o swoje mienie??? Ja czyszczę komin , sprawdzam nonstop po wierzchu czy nie ma pęknieć i nie czekam na kominiarza tylko mam szczotkę i sam to robię

  • Jak bylem młody to też czyściłem komin starej. Teraz wycior nie ten sam…….

   • musisz kogoś wynająć to jej wyczyści

    • Nastepna szpoa plonie czy te bidaki niemoga stowy z 500+ przeznaczyc na kominiarza?

     • Ich kasa, ich sprawa, a ty mógłbyś przeznaczyć stówę na słownik ortograficzny i poprawnej polszczyzny, widzę że bardzo potrzebny. Tylko pewnie nie masz 500+, bo w „tych sprawach” to jesteś raczej teoretykiem, nieprawdaż?

    • Ha ha ha , ja bym się nie odwaźył , u takiej jednej to czołgu nie mogli znaleźć.??