Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nocny hałas nad Lublinem i regionem. Rosyjski zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, również na obwody graniczące z Polską

W związku z intensywną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, w przestrzeni powietrznej w nocy z czwartku na piątek operowały polskie i sojusznicze statki powietrzne. Nad Lublinem i regionem w związku z tym obecny był podwyższony poziom hałasu.

– W naszej przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju. Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami z użyciem rakiet manewrujących, bezzałogowych statków powietrznych typu SHAHED oraz rakiet balistycznych wykonywanymi na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy – poinformowało około godziny 3.00 w nocy z czwartku na piątek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Ostatnią aktywność rosyjskiego lotnictwa, podczas której wystąpiły uderzenia na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 31 maja na 1 czerwca br. Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitorowało sytuację.

– Informujemy, że ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia uderzeniami rakietowymi rosyjskiego lotnictwa na obszary graniczące z naszym terytorium, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej. To była bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce, gdyż zmasowany atak rakietowy lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej objął całe terytorium Ukrainy, w tym obwody graniczące z Polską – wyjaśnia Dowództwo Operacyjne RSZ.

Jak dodało DO RSZ, Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

24 komentarze

  1. Gdyby w latach 80 tych nie pogoniono komuchow czyli lewice i sprzedajnych to u nas też mogło by być podobnie jak obecnie na Ukrainie. Teraz my musimy dbać o to aby głupie utopijne ideały komunistyczne już nigdy nie miały wpływu na politykę w naszym kraju i naszej UE. Cywilizacja wschodu zgniłego i oszukańczego niech pozostanie na wschodzie a w Europie niech rozwijają się prawdziwe wartości, które przez lata budowały dobrobyt.

  2. „Nocny hałas nad Lublinem i regionem” – jak ulał pasuje tu stare polskie porzekadło: „Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje”.
    I COŚ w tym jest !!!

  3. Niech ten kamysz i tfusk kompromitują się bardziej

  4. A co z ciszą nocną, kto za to odpowiada?

  5. Wyjdźmy na deptak w Lublinie , weźmy kredę i narysujmy coś a Ruski nie wleci na terytorium Rzeczypospolitej

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport