Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nocne kontrole głośności wydechów. Kierujący BMW był nietrzeźwy, mitsubishi nie miało ważnego ubezpieczenia

Minionej nocy policjanci zatrzymali dwóch kierujących hałasujących wydechami na terenie Lublina. Jak się okazało, mężczyzna kierujący BMW był nietrzeźwy, zaś w kontrolowanym mitsubishi nie było przedniej tablicy, a auto nie miało ważnego ubezpieczenia.

Minionej nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubelskiej komendy przeprowadzili kolejne kontrole pojazdów pod kątem emisji hałasu. Mundurowi patrolowali ulice, gdzie najczęściej dochodziło do zakłóceń spoczynku nocnego przez brawurowo zachowujących się kierowców.

O godzinie 3:30 do kontroli został zatrzymany na ul. Niepodległości mężczyzna kierujący BMW. Po sprawdzeniu sonometrem emisji hałasu tego auta, okazało się, że przekraczało ono dopuszczalne normy. Urządzenie wykazało 120 dB. Jednak to nie był koniec kłopotów 19-latka. Funkcjonariusze w trakcie kontroli zwrócili uwagę na zachowanie młodego kierowcy. W związku z tym mężczyzna został zbadany alkomatem, który wykazał 0,6 promila alkoholu.

19-latek stracił nie tylko dowód rejestracyjny samochodu, ale również prawo jazdy posiadane od zaledwie roku. Mężczyzna niedługo usłyszy zarzuty karne. Za jazdę po pijaku grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Kolejny z kontrolowanych pojazdów również był za głośny. W przypadku mitsubishi sonometr wskazał głośność wydechu na poziomie 105 dB. Dodatkowo policjanci zauważyli, że pojazd posiadał kierunkowskazy w kolorze czerwonym i nie miał przedniej tablicy rejestracyjnej oraz ważnego ubezpieczenia. 20-latek stracił dowód rejestracyjny pojazdu i został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Dodatkowo policjanci sporządzili notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

(fot. Policja Lublin)

Autor: redakcja

9 komentarzy

  1. No w końcu. Eliminacja kałdi i bmw, teraz jeszcze tylko zażegnanie niebezpieczeństwa związanego z przewozem osób.

  2. hahahahahahahaaa

  3. Brak OC wyniesie cymbała 6020 zł.

  4. Tak trzymać!

  5. imbecyle

  6. coraz więcej takich akcji w ostatnim czasie, brawo, tak trzymać

  7. Brawo, w końcu, łapać ełnuchów

  8. Zatrzymane Mitsubishi to było Eclipse 2G, fajny wózek więc hejterzy nie piszczcie komentarzy typu, że kara za brak OC wyższa niż wartość całego auta.

  9. Brawo wyłapać tych wszystkich wiejskich kmiotków z tłumnikami???.