Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niezwykłe Spotkanie „Sztuka z Nutą Pasji”cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na kolejnym opowiedzą o zdrowiu (zdjęcia)

Powstałe niedawno Stowarzyszenie „Siedliszcze – Wspólny cel” organizuje kolejne działania mające na celu integrację lokalnej społeczności. Wydarzenia mają formy różnych spotkań i cieszą się dużym zainteresowaniem.

W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Siedliszczu odbyło się magiczne spotkanie z poezją i sztuką Urszuli Katarzyny Bydlińskiej oraz koncert utalentowanej Julii Nowackiej. Wydarzenie zgromadziło prawie 100 mieszkańców, jednak zainteresowanie nim było o wiele większe. Transmisję na żywo śledziło 700 osób, a w ciągu kolejnych 24 godzin obejrzało je aż 2,5 tys. osób.

Jak wskazują organizatorzy, na sali panowała wyjątkowa atmosfera pełną pasji i kreatywności. Julia Nowacka nie tylko zauroczyła publiczność mistrzowskim występem na skrzypcach, ale również swoim czarującym śpiewem, przenosząc słuchaczy w świat dźwięków i emocji.

Z kolei poezja Urszuli Katarzyny Bydlińskiej zinterpretowana przez Dorotę Gołębiowską, Joannę Szponar – Czepiel, Aleksandrę Gembę i Annę Winiarską – Biszczan, dotknęła serca przenosząc wszystkich w świat subtelnych słów i uczuć. Nie zabrakło też rozmów o sztuce, które okazały się nie tylko edukacyjne, ale również pasjonujące, budząc w uczestnikach nowe spojrzenie na świat sztuki.

Zaplanowano już kolejne spotkanie. Tym razem głównym tematem będą problemy związane z chorobami cywilizacyjnymi oraz profilaktyka onkologiczna. Poprowadzi je miejscowy lekarz rodzinny Lucyna Sado oraz dr n.med. Małgorzata Chilimoniuk – Ordynator Oddziału Radioterapii Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED. Natomiast panie ze Stowarzyszenia kobiet Amazonki w Łęcznej opowiedzą o swojej walce z chorobą.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo