690 680 960

Niezwykła licytacja na szczytny cel. Za obraz płacono makaronem a za książkę mydłem

Obraz olejny za tonę makaronu, płyta za 400 butelek oleju czy też huśtawka za 1100 batoników – towarem płacono za przedmioty w trakcie wczorajszej aukcji. Wszystkie zebrane produkty trafią do potrzebujących.

W czwartek w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, odbyła się niecodzienna „aukcja”. Dar serca za dar serca – czyli za unikalne dary, które zostały przekazane na licytację, płacono również darami, jednak w postaci żywności bądź też art. przemysłowych. Dary trafią do rodzin wielodzietnych i dzieci mieszkających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ta wyjątkowa licytacja odbywa się corocznie w ramach Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

W tym roku wylicytować można było m.in.: szalik który na drutach osobiście zrobiła i przekazała Posłanka Joanna Mucha, piłkę i koszulkę z autografami członków Reprezentacji Artystów Polskich czy też anioł Andrzeja Szymańskiego przekazane przez Wojewodę Lubelskiego Wojciecha Wilka, Album „Polskie symbole” dar od Ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego, figurkę anioła od Posła Jana Łopaty, misia POLI od Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, czy też koszulkę firmową Budki Suflera przekazaną przez muzyków. Nie brakowało innych przedmiotów, takich jak obrazy, albumy czy płyty.

Aukcja jak każdego roku cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, stąd też duże ilości produktów, którymi płacili kupujący. Wśród rzeczy, które zebrano podczas aukcji „Dar serca za dar serca” były olej, mąka, mydełka, pasta do zębów, batoniki, konserwy, herbata, makaron, szampon, czekolady, ryż, płatki śniadaniowe, ciastka, cukier czy kakao.

Najwyższą wartość osiągnęła m.in. bombka z licytacji z ubiegłego roku przekazaną przez Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, którą kupiono za 2 tony cukru. Równie cenne były m.in. piłka i koszulka z autografami członków Reprezentacji Artystów Polskich za 1.500 kg makaronu, obraz „Most nad Czarną Ładą w Biłgoraju” autorstwa Andrzeja Szymańskiego za 1.000 kg makaronu a Huśtawka Biedronka za 1.100 batoników.

(fot, PDPZ)
2014-12-12 18:34:52

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas