690 680 960

Niewybuchy w chełmskim lesie. Interweniował patrol saperski (zdjęcia)

W piątek w lesie w Chełmie zostały ujawnione pozostałości z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zabezpieczyli saperzy z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.

Na dwa niewybuchy natknął się mężczyzna spacerujący w piątek po lesie Borek w Chełmie. O fakcie tym poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Funkcjonariusze pilnowali wskazanego miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Saperzy z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko, które trafi wkrótce do neutralizacji. Jak przekazują saperzy, były to 88 mm pociski artyleryjskie pochodzące okresu II wojny światowej.

Policjanci apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

(fot. 19LBZ)

2 komentarze

  1. W czasie wojny był tam skład amunicji. Podczas wypraw do lasu zbieraliśmy lont , a później powstawały głośne petardy:))). Takie dziecięce zabawy:)

  2. co ma dać ten strój skoro ręce gołe…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie